Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022) Przed nami Enea Ironman Gdynia - sprawdź zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej (05-07.08.2022)
Sport i zdrowie

Puchar w biegach 10 kwietnia na Witominie

Udział w imprezie jest bezpłatny, gdyż jest ona finansowana w ramach środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego

Udział w imprezie jest bezpłatny, gdyż jest ona finansowana w ramach środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego

16.03.2022 r.

Za półtora miesiąca wracają zawody w biegach przełajowych dla dzieci i młodzieży. Popularny i lubiany cykl organizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego wystartuje na Witominie. Wystrzał startera do pierwszego biegu zabrzmi w niedzielę 10 kwietnia.
– Gorąco zapraszam na pierwszą edycję biegów dla najmłodszych miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w tym roku. Tym razem spotkamy się na Witominie, by na leśnych ścieżkach sprawdzić swoje sportowe siły i w rodzinnej atmosferze miło spędzić czas – mówi Paweł Brutel, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Cykl biegów organizowanych w ubiegłym roku okazał się strzałem w dziesiątkę, a frekwencja nas bardzo pozytywnie zaskoczyła. Cieszę się, że i w tym roku możemy kontynuować ten projekt.


Centrum zawodów, który czynny będzie od godziny 8:00 oraz punkt startu i mety zlokalizowane będą przy zbiorniku retencyjnym przy ulicy 2 Morskiego Pułku Strzelców.
– Zapisy elektroniczne do zawodów trwają do dnia 29 marca, więc jest jeszcze trochę czasu, żeby się zapisać, ale jak zawsze będzie można się zgłosić również w dniu imprezy, w biurze zawodów. W tym terminie dla zawodników przygotowana będzie ograniczona pula pakietów startowych w liczbie 50 sztuk – informuje Brutel i jednocześnie dodaje: – Obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy, więc trzeba się spieszyć.

ZAPISY DO ZAWODÓW

Trasy biegów prowadzić będą leśnymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a ich długość uzależniona będzie od kategorii wiekowej. Najmłodsi, startujący w Biegu Majtka i Marynarza do przebiegnięcia będą mieli dystans 100 metrów, a przez cały czas trwania biegu będzie musiał im towarzyszyć opiekun. Starsi marynarze przebiegną 300 metrów, a ich koledzy i koleżanki rywalizujący w kategoriach Mat, Bosman, Chorąży i Porucznik wystartują na trasie o długości 500 metrów. Najstarsi rangą, czyli Kapitanowie, Komandorzy, Kontradmirałowie i Admirałowie, mierzyć się będą natomiast z trasą o długości 1 kilometra.TRASY BIEGÓW
– Każdy z zawodników, który ukończy bieg, otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Dla najlepszych biegaczy w kategoriach Bieg Chorążego, Porucznika, Kapitana, Komandora, Kontradmirała i Admirała czekać będą puchary za zajęcie miejsca na podium oraz pamiątkowe gadżety. Jest więc o co walczyć – dodaje zastępca dyrektora GCS.

Udział w imprezie jest bezpłatny, gdyż jest ona finansowana w ramach środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego.