Sport i zdrowie

Puchar w biegach na Oksywiu już w sobotę

Na wszystkich uczestników czekają medale, a dla najlepszych puchary // fot. Marek Urbaniak

Na wszystkich uczestników czekają medale, a dla najlepszych puchary // fot. Marek Urbaniak

24.11.2021 r.

Już w najbliższą sobotę 27 listopada na gdyńskim Oksywiu odbędzie się ostatnia edycja Pucharu w biegach dla dzieci i młodzieży. Jest to imprezafinansowana ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego. Udział w biegu jest bezpłatny.
– Gorąco zapraszam na ostatnią edycję biegów dla najmłodszych miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w tym roku. Tym razem spotkamy się na Oksywiu, by na sportowo na bulwarze sprawdzić swoje siły i w rodzinnej atmosferze miło spędzić czas – mówi Paweł Brutel, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Cykl biegów organizowanych w różnych dzielnicach okazał się strzałem w dziesiątkę, a frekwencja nas bardzo pozytywnie zaskoczyła.


Trasy biegów prowadzić będą Bulwarem Oksywskim, a ich długość uzależniona będzie od kategorii wiekowej. Najmłodsi, startujący w Biegu Majtka i Marynarza, do przebiegnięcia będą mieli dystans 100 metrów. Przez cały czas trwania biegu będzie musiał towarzyszyć im opiekun. Starsi marynarze przebiegną 300 metrów, a ich koleżanki i koledzy rywalizujący w kategoriach Mat, Bosman, Chorąży i Porucznik wystartują na trasie o długości 500 metrów. Najstarsi rangą, czyli kapitanowie, komandorzy, kontradmirałowie i admirałowie mierzyć się będą natomiast z trasą o długości 1 kilometra. Mapy znaleść można TUTAJ.Pomimo, że zapisy elektroniczne do pucharu zakończyły się 16 listopada, to do zawodów będzie można się zgłosić w sobotę w miejscu rozgrywania zawodów. Tego dnia dla chcących wystartować w biegach przygotowana będzie ograniczona pula pakietów startowych w liczbie 50 sztuk. Obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy, więc nie ma na co czekać.
Każdy z zawodników, który ukończy bieg, otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Najlepsi biegacze w kategoriach Bieg Chorążego, Porucznika, Kapitana, Komandora, Kontradmirała i Admirała otrzymają puchary za zajęcie miejsc I–III oraz pamiątkowe gadżety.
Szczegóły dotyczące wydarzenia znaleśc można TUTAJ.