Sport

Senior na fali - zostań wilkiem morskim [nowe terminy]

Senior na fali - trwają zapisy do trzeciej edycji projektu // fot. archiwum CWM ZHP

Senior na fali - trwają zapisy do trzeciej edycji projektu // fot. archiwum CWM ZHP

Uruchamiamy nowe terminy szkoleń w programie „Senior na fali”. W jego ramach wszyscy gdynianie w wieku 55+ mogą wziąć udział w warsztatach marynistycznych oraz wypłynąć w rejs po zatoce.
 
W projekcie mogą wziąć udział zarówno osoby doświadczone, jak i takie które nie miały wcześniej styczności z morzem. Najbliższe szkolenia odbędą się w dniach 25 kwietnia - 8 maja, a rejsy zatokowe między 7 a 21 maja. Seniorzy będą mieli do wyboru rejs poranny lub popołudniowy. Każdy z nich będzie trwać około 4 godziny.
 
- Uczestnicy programu będą mieli okazję poznać podstawy wiedzy i umiejętności żeglarskich, a także wypłynąć w kilkugodzinny rejs zatokowy, na jachcie na którym będą pełnić rolę załogi – mówi Weronika Nadzikiewicz z Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni. – Same warsztaty są nowością w stosunku do ubiegłych lat. Uczestnicy będą mogli na nich poznać budowę statku, zasady obowiązujące na wodzie, w tym związane z bezpieczeństwem. Mamy nadzieję, że to zachęci jeszcze większą liczbę osób do wypłynięcia na morze – dodaje.
 
Zgłosić się mogą wszyscy mieszkańcy Gdyni, w wieku 55 lat i starsi. W każdym rejsie będzie mogło wziąć udział do 8 osób. Rejsy będą odbywać się na jachcie Warszawska Nike.


 
- Jacht jest stabilny, dzięki wysokiej wolnej burcie, żegluga jest zwykle sucha i zawsze bezpieczna. Obszerne pomieszczenia dla załogi pozwalają na wygodną żeglugę i pewien rodzaj komfortu dla załogi - mówi Leszek Szulc, kapitan rejsów.
 
Warszawska Nike to jacht harcerzy ze Stołecznej Chorągwi ZHP. Został zwodowany i podarowany harcerzom na początku lat 80. przez ówczesnego prezydenta Warszawy. Aktualnie cumuje w gdyńskiej marinie i służy gdynianom m.in. do organizowania rejsów dla seniorów.
 
Warsztaty odbywać się będą w następujących terminach:
- 25.04 godzina 15.00-16.30
- 26.04 godzina 11.00-12.30
- 7.05 godzina 11.00-12.30
- 8.05 godzina 14.00-15.30

Informacje i zapisy na warsztaty na stronie internetowej www.cwm.edu.pl, mailowo: marketing.cwm@zhp.pl oraz telefonicznie 665 859 666.

Zapisy na konkretne Rejsy odbywać się będą w czasie warsztatów.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona