Sport i zdrowie

Startuje Aktywne Lato 2021

Sezon wakacyjnych wydarzeń sportowych na plaży Gdynia Śródmieście tradycyjnie zapowiada się imponująco

Sezon wakacyjnych wydarzeń sportowych na plaży Gdynia Śródmieście tradycyjnie zapowiada się imponująco

22.06.2021 r.

Temperatury za oknem przypominają te znane mieszkańcom Półwyspu Iberyjskiego, dlatego najwyższy czas, aby odsłonić nieco planów na sportowy wypoczynek na plaży w Gdyni! Raptem kilka dni pozostało do rozpoczęcia wakacyjnych turniejów plażowych, które na stałe wpisały się w krajobraz gdyńskiej plaży w Śródmieściu. Nie będzie mowy o nudzie i monotonii – każdy znajdzie coś ciekawego, by aktywnie i na sportowo zagospodarować letni czas.


Aktywne Lato to wakacyjny program aktywności przygotowany przez miasto i Gdyńskie Centrum Sportu. W lipcu i sierpniu na plaży Śródmieście będzie się działo. W poszczególne dni wykwalifikowani instruktorzy organizują turnieje siatkówki, piłki nożnej i rugby w plażowym wydaniu.

– Cieszymy się, że sytuacja pandemiczna w naszym kraju uspokaja się i możemy, jak w ubiegłych latach, zaprosić wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu na nasze plaże, gdzie przewidzieliśmy multum atrakcji w ramach naszego cyklicznego projektu Aktywne Lato. Nie zapominajmy jednak, że przez cały czas musimy być czujni i zwracać uwagę na swoje zdrowie i bezpieczeństwo – zaznacza Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.


Beach rugby

Wszystko rozpocznie się od Młodzieżowego Turnieju Beach Rugby, który w ubiegłych latach cieszył się ogromnym powodzeniem. Odbędzie się on 1 lipca o godz. 11:00. Rugbistów zapraszamy w czwartki: 1, 8, 22 i 29 lipca oraz 12, 19, 26 sierpnia. Zapisy do każdego z turniejów będą prowadzone w godzinach 10:30–11:00.


Futbol na plaży

W środy swoje piłkarskie umiejętności będą mogli zaprezentować miłośnicy piłki nożnej w wydaniu plażowym. 7, 14, 21 i 28 lipca oraz 11, 18 i 25 sierpnia zaplanowano młodzieżowe turnieje beachsoccera. Zapisy będą prowadzone w godzinach 10:30–11:00. Dodatkowo zostaną rozegrane dwa turnieje Open Beach Soccer w dniach 25 lipca oraz 22 sierpnia.Siatkówka plażowa

Idealną opaleniznę i dużą dawkę witaminy D będzie można złapać podczas młodzieżowych turniejów siatkówki plażowej, które będą się odbywać we wtorki: 6, 20 lipca oraz 10, 24 sierpnia. Harmonogram zapisów i rozgrywek jest taki sam, jak podczas pozostałych turniejów.

W weekendy na siatkarskie boiska wkroczą zawodnicy rywalizujący w kategorii open oraz grający w mikstach. Za zajęcie czołowych miejsc przewidziano nagrody finansowe: 500 zł za I miejsce, 300 zł za II miejsce oraz 200 zł za uplasowanie się na III miejscu. W soboty, 3, 24 i 31 lipca oraz 14, 21, 28 sierpnia będą rozgrywane turnieje siatkówki plażowej Open, a w niedziele, 4, 25 lipca oraz 1, 15, 22, 29 sierpnia turnieje siatkówki plażowej Mixt. Zapisy do weekendowych turniejów prowadzone będą w godzinach 9:00–9:20, a rozgrywki rozpoczną się o godzinie 9:30.Udział w powyższych wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące wszystkich aktywności można znaleźć na stronie www.lato.gdyniasport.pl.

Z uwagi na pandemię COVID-19, podobnie jak w ubiegłym roku, nie będzie funkcjonowała wypożyczalnia sprzętu sportowego.
– Wierzymy, że to już ostatni raz i w przyszłym roku będziemy mogli przygotować na lato naszą wypożyczalnię sprzętu sportowego, zachęcając tym samym do aktywnego wypoczynku w Gdyni – dodaje Brutel.

Jednego można być pewnym, to plaża Śródmieście tradycyjnie będzie miejscem, w którym będzie się działo!

Plakat aktywnego lata