Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Sport i zdrowie

Strefa kibica na Chwarznie-Wiczlinie

Kibicowanie na zachodzie Gdyni ma już tradycję // fot. Rada Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino

Kibicowanie na zachodzie Gdyni ma już tradycję // fot. Rada Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino

14.06.2021 r.

"Do boju Polsko!" - tak będą mogli krzyknąć dzisiaj kibice w Gdyni. Wraz z Radą Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino zapraszamy do specjalnie przygotowanej strefy kibica.


- Strefa kibica w tej części Gdyni nie jest nowością. Dopingowaliśmy Polaków przy okazji mundialu w 2018 roku i wówczas cała ta inicjatywa została odebrana bardzo pozytywnie - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Postanowiliśmy więc powtórzyć to i teraz. Cieszę się tym bardziej, że po trudnych czasach pandemicznych taka strefa będzie powiewem normalności, za którą tak bardzo tęskniliśmy. Teraz trzymamy kciuki za biało-czerwonych! - dodaje.

Wyjątkowe miejsce z wygrodzonym telebimem i zapleczem sanitarnym w postaci przenośnych toalet powstanie przy ul. Chwarznieńskiej na polanie w okolicy komisariatu Policji. Wejście do strefy możliwe będzie godzinę przed rozpoczęcie meczu.

Transmitowane będą trzy grupowe spotkania Polaków na Mistrzostwach Europy UEFA EURO 2020:

  • poniedziałek, 14 czerwca: Polska - Słowacja (Sankt Petersburg, 18.00)
  • sobota, 19 czerwca: Hiszpania - Polska (Sewilla, 21.00)
  • środa, 23 czerwca: Szwecja - Polska (Sankt Petersburg, 18.00)

- Wydarzenia związane z dopingowaniem drużyn narodowych łączą ludzi. W przypadku Chwarzna Wiczlina można mówić o pewnej tradycji. Dzięki zaangażowaniu Rady Dzielnicy - pomimo trudnych czasów pandemii - udało się zaprosić mieszkańców do spędzania czasu w wyjątkowej atmosferze sportowego święta. Wierzę, że doping z Gdyni będzie wyjątkowo gorący! - liczy Jakub Ubych, Radny Miasta Gdyni.

Prosimy o dostosowanie się do wytycznych epidemicznych, których szczegóły dostepne będą przy wejsciu do strefy.Tak kibicowano piłkarskiej reprezentacji Polski w Gdyni w 2018 roku: