Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Sport i zdrowie

Szczepienia przeciwko wirusowi HPV – wydłużenie rejestracji

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

25.06.2020 r.

Dzięki dużemu wysiłkowi oraz wielomiesięcznym staraniom, gdyński samorząd pozyskał kolejną pulę szczepionek ochronnych przeciwko wirusowi HPV, do których dostęp jest obecnie bardzo utrudniony.

Pozyskana pula szczepionek jest wystarczająca do zaszczepienia pełnymi schematami szczepień nie tylko wszystkich dziewczynek pozostających obecnie na liście rezerwowej programu, ale także kolejnych dziewczynek z roczników 2006 i 2007, których rodzice/opiekunowie dotychczas nie zarejestrowali jeszcze swoich dzieci do programu szczepień przeciwko HPV w bieżącym roku realizacji.

HPV to jeden z wirusów najczęściej przenoszonych drogą płciową. Może stanowić realne zagrożenia dla zdrowia, ponieważ w ogromnej większości przypadków zakażenie ma charakter bezobjawowy. Jego rozwój może jednak prowadzić do wielu groźnych chorób, głównie nowotworowych. W Europie 70% przypadków raka szyjki macicy jest wywoływanych przez wirusa HPV typy 16 i 18. W wyniku zakażenia wirusem HPV może dochodzić także do rozwoju raka odbytu, sromu, pochwy, języka lub gardła.

Szczepienia ochronne przeciwko HPV to bezpieczna i skuteczna forma profilaktyki nowotworowej. Dlatego zapraszam rodziców oraz opiekunów prawnych dziewczynek zamieszkałych lub zameldowanych na terenie Gminy Miasta Gdyni i urodzonych w roku 2006 lub 2007 do zrejestrowania swoich dzieci do programu szczepień ochronnych przeciwko HPV – zachęca Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Zgłoszenia do programu 

Zgłoszenia do programu można dokonywać poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej https://zdrowie.gdynia.pl/hpv/ – przycisk „Zgłoś do programu”.

UWAGA! Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń do programu poprzez formularz rejestracyjny został wydłużony do dnia 30.06.2020 r.

- Po prawidłowym dokonaniu zgłoszenia zachęcam do kontaktu bezpośrednio z przychodnią dziecka realizującą szczepienie, w celu umówienia dogodnego terminu wizyty szczepiennej. Większość przychodni na terenie Gdyni szczepi już zarówno dzieci, jak i młodzież, z zachowaniem wszelkich wymaganych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego” - mówi Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

Rodziców oraz opiekunów prawnych, których dzieci znajdują się zarówno na liście głównej, jak i tych, którzy znajdowali się na liście rezerwowej programu, także zapraszamy do kontaktu z przychodnią dziecka, w celu umówienia dogodnego terminu wizyty szczepiennej.

Pełna lista przychodni uczestniczących w realizacji programu szczepień ochronnych przeciwko HPV:

 1. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Śródmieście Sp. z o.o. przy: ul. Abrahama 57 oraz ul. Białowieskiej 1
 2. Baltic Clinic Sp. z o.o. przy ul. Wielkokackiej 2/1B Przychodnia Lekarska Obłuże II Sp. z o.o. przy: ul. Sucharskiego 2 oraz ul. Podchorążych 10
 3. Vita-Med Centrum Opieki Medycznej Sp. z o.o. przy: ul. Czeremchowej 1 oraz ul. Wejherowskiej 59
 4. Izabela Petecka Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej RIMED przy ul. Abrahama 38 i ul. Warszawskiej 34/36
 5. Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ w lokalizacji przy ul. Pułaskiego 4
 6. Przychodnia Lekarska Grabówek Sp. z o.o. w lokalizacji przy ul. Ramułta 45
 7. Przychodnia Orłowo Sp. z o.o. przy ul. Wrocławskiej 54
 8. Przychodnia Lekarska Witomino Sp. z o.o. przy ul. Konwaliowej 2
 9. Sanus Sp. z o.o. NZOZ Przychodnia Lekarska Obłuże Leśne przy ul. Adm. J. Unruga 84
 10. NZOZ Wzgórze Św. Maksymiliana Sp. z o.o. przy ul. Legionów 67
 11. Przychodnia u Źródła Marii Sp. z o.o. przy ul. G. Zapolskiej 1A
 12. Centrum Opieki Medycznej Extra-Med Sp. z o.o. przy ul. Batalionów Chłopskich 7
 13. Puckie Centrum Medyczne Sp. z o.o. Sp. k. przy ul. Podchorążych 10A
 14. Medica Plus Sp. z o.o. przy ul. Wiczlińskiej 54
 15. Centrum Medyczne Dąbrowa-Dąbrówka Sp. z o.o. przy ul. Sojowej 22
 16. Starmed Sp. z o.o. przy ul. 10 Lutego 21
 17. Clinica Medica Sp. z o.o. przy ul. Staniszewskiego
 18. NZOZ Przychodnia Lekarska Działki Leśne Sp. z o.o. przy ul. Warszawskiej 34/36

Szczepienia wykonywane są w ramach programu polityki zdrowotnej: „Program profilaktyki zakażeń wirusami brodawczaka ludzkiego (HPV) na terenie Gminy Miasta Gdyni na lata 2018 – 2020”, realizowanego w całości ze środków miasta Gdyni.