Sport i zdrowie

Szczypiornistki z Gdyni świetne w plażówce

Gdyńskie szczypiornistki w Starych Jabłonkach

Zawodniczki z SP 42 i SP 47 na turnieju w Starych Jabłonkach // fot. SRP Gdynia

27.06.2022 r.

Zawodniczki z klas sportowych ze Szkół Podstawowych 42 i 47 w Gdyni podsumowały rok oraz równocześnie zadebiutowały na Turnieju Piłki Plażowej w Starych Jabłonkach. Gdynianki zagrały znakomicie!


Najmłodsze szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Gdynia, to jednocześnie uczennice klas sportowych o profilu piłki ręcznej z SP 42 i 47, które powstały zaledwie rok temu. Dziewczynki mają za sobą rok pełen sukcesów i srebrny medal na koncie.

- Klasy sportowe w naszych podstawówkach okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzięki wsparciu samorządu około 1200 najmłodszych może uprawiać sport pod okiem profesjonalistów - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Doskonale wiemy, jak ważny jest ruch, jak wielu najmłodszych pasjonuje się sportem. Dlatego jako miasto chcemy dać szansę na rozwijanie swoich pasji wszystkim małym gdyniankom i gdynianom – w nadchodzącym roku szkolnym planujemy otwarcie kolejnych pięciu klas. Młodym szczypiornistkom, o których coraz głośniej nie tylko w naszym mieście, serdecznie gratuluję.

Tuż po zakończeniu roku szkolnego, kilkadziesiąt dziewczynek wzięło udział w wydarzeniu Artur Siodmiak Summer Camp organizowanym przez Stowarzyszenie Akademie Sportu Artura Siodmiaka w Starych Jabłonkach. Konkurencja była bardzo duża, na turniej przyjechały zespoły z całego regiony. Gdyńskie dziewczynki debiutowały, więc nikt nie liczył na wysokie wygrane.

- Dziewczęta miały okazję poznać i przećwiczyć tajniki plażówki. Swoje umiejętności zaprezentowały w Turnieju Piłki Ręcznej plażowej – mówi Dominik Bonisławski, trener drużyny i równocześnie nauczyciel w SP 42. - Po całym dniu walki sportowej ale jednocześnie i zabawy nasze zespoły zajęły III, V oraz VIII miejsce. Było to wspaniałe zakończenie roku szkolnego oraz sezonu sportowego. Już nie możemy doczekać się kolejnych.

Każdego roku w naszym mieście otwierają się kolejne klasy sportowe. W nadchodzącym roku nowe oddziały planuje uruchomić aż pięć szkół: „21”, „33”, „35”, „44” oraz „48”. W dziewięciu innych szkołach podstawowych, nauka w klasach sportowych będzie kontynuowana. W przypadku klas sportowych nie obowiązuje rejonizacja, ale chętni muszą zdać egzamin sprawnościowy. W tym roku na testach było bardzo wielu chętnych. Nauka zazwyczaj zaczyna się w czwartej klasie, choć zdarzają się szkoły, które zajęcia sportowe wdrażają już od pierwszej klasy.

Pozostałe szkoły, w których trenują mali sportowcy to podstawówki: „6”, „12”, „14”, „31”, „39”, „40”, „42”, 47” „51”.
 • Mecz na plaży podczas Turnieju Piłki Plażowej
 • Mecz na plaży podczas Turnieju Piłki Plażowej
 • Mecz na plaży podczas Turnieju Piłki Plażowej
 • Mecz na plaży podczas Turnieju Piłki Plażowej
 • Mecz na plaży podczas Turnieju Piłki Plażowej
 • Zawodniczki na plaży
 • Zawodniczki na plaży
 • Zawodniczki na plaży
 • Zawodniczki na plaży
 • Wręczanie pucharów podczas Turnieju Piłki Plażowej
 • Wręczanie pucharów podczas Turnieju Piłki Plażowej
 • Dzieci w jeziorze