Sport i zdrowie

W trosce o rozwój najmłodszych - bezpłatne konsultacje

Dziecko z fizjoterapeutą na piłce

W listopadzie i grudniu w Centrum Medycznym Morska dzieci ćwiczą bezpłatnie // fot. Filip Śmigielski

15.11.2022 r.

Rusza cykl bezpłatnych konsultacji w Centrum Medycznym Morska w Gdyni. Adresowane są one zarówno do rodziców niemowląt, jak i dorosłych, walczących z bólem. Dodatkowo dzieci jak i dorośli mogą również zapisywać się na bezpłatne zajęcia ruchowe.Centrum Medyczne Morska cyklicznie organizuje ogólnodostępne akcje profilaktyki zdrowotnej, adresowane dla mieszkańców Gdyni już od pierwszych dni życia do później dorosłości.
- Listopad i grudzień są miesiącami, w których bezpłatnie i bez długich kolejek, można u nas skonsultować się ze specjalistą, bądź wziąć udział w zajęciach profilaktycznych –mówi Dariusz Dulian, dyrektor do spraw marketingu i sprzedaży CM Morska. – Staramy się dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców naszego miasta, odpowiednia profilaktyka bowiem jest niezwykle istotna i może pozytywnie wpłynąć na jakość życia, szczególnie w przypadku małych dzieci, bądź osób, które zmagają się z bólem.
Bezpłatne konsultacje fizjoterapeutów dla dorosłych rozpoczęły się 14 listopada i odbywać się będą do 25 listopada. Adresowane są przede wszystkim do osób, które zmagają się z bólem podczas poruszania, cierpią na bóle głowy lub karku, bądź bolą ich plecy lub kręgosłup. Specjaliści pomogą poradzić sobie z bólem przy dłuższym siedzeniu lub staniu oraz poprawić wydolność i elastyczność w ramach terapii manualnych i ćwiczenia z fizjoterapeutą.
Aby zapisać się na wizytę należy dzwonić po numer tel. 586 888 999, bądź zarejestrować się na stronie: tutaj
albo na Facebooku

Kolejny blok profilaktyczny to kompleksowa terapia przeciwobrzękowa i diagnostyka obrzęku tłuszczowego. Konsultacje w tym zakresie rozpoczęły się 14 listopada i odbywać się będą do 25 listopada.
Obrzęk tłuszczowy jest to słabo poznana choroba, która często myloną jest z otyłością, bądź obrzękiem limfatycznym. Bardzo często kobiety z obrzękiem tłuszczowym są uważane za otyłe i nie są świadome swojej choroby. Przez wiele lat zmagają się z dolegliwościami, które są bagatelizowane, a brak wczesnego wprowadzenia leczenia powoduje znaczną progresję objawów. 
Aby zapisać się na wizytę należy dzwonić po numer tel. 586 888 999, bądź zarejestrować się pod linkami: linkiem lub na FB


Do rodziców najmłodszych gdynian adresowane są konsultacje fizjoterapeutów dla dzieci 0-12 miesięcy, planowane w dniach 21.11.2022 – 9.12.2022. Jak podkreślają specjaliści, opieka nad niemowlęciem to spore wyzwanie dla młodych rodziców. Podczas konsultacji będą oni mogli upewnić się jak prawidłowo trzymać, układać dziecko, rozwiać wątpliwości czy dziecko układa się asymetrycznie lub ma obniżone napięcie mięśniowe a także zweryfikować stan zdrowia i wykluczyć zaburzenia u malucha. Aby się zapisać, należy dzwonić pod numer telefonu – tel. 586 888 999 lub rejestrować się na stronie stronie przychodni
 
Zarówno dzieci jak i dorośli, mogą również skorzystać z oferty bezpłatnych ćwiczeń. 
 
15.11 Dorośli
16.45-17.15 – pilates
17.20-17.50 – bodyART
17.55-18.25 – deepWORK
18.30-19.00 - masaż powięziowy

17.11 Dzieci
godz. 16.45- 17.15 - dzieci 4-5 lat - HAPPY JOGA SENSORYCZNA
godz. 17.20- 17.50- dzieci 6-7 lat - HAPPY JOGA SENSORYCZNA

Udział w bezpłatnych zajęciach wymaga wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu: 586 888 999.
  • Gimnastyka z fizjoteraputą
  • Gimnastyka z fizjoteraputą
  • Gimnastyka z fizjoteraputą