Sport i zdrowie

W trosce o zdrowie gdynian

Zespół GCZ // fot. GCZ

Zespół GCZ // fot. GCZ

27.04.2021 r.

Gdyńskie Centrum Zdrowia działa od trzech lat. Prowadzi i organizuje kampanie informacyjne, działania edukacyjne i wydarzenia prozdrowotne. A wszystko po to, aby zachęcić mieszkańców Gdyni do prowadzenia zdrowego trybu życia i pomóc osobom w potrzebie - zarówno tym młodszym, jak i starszym.

Pracownicy Gdyńskiego Centrum Zdrowia od 3 lat dokładają wszelkich starań, aby ich działania i realizowane projekty miały realny wpływ na poprawę zdrowia i jakości życia mieszkańców Gdyni.– Trzy lata temu odbyło się uroczyste otwarcie nowej jednostki budżetowej - Gdyńskiego Centrum Zdrowia. Jednostka nie tylko realizuje wcześniej rozpoczęte programy i projekty na rzecz poprawy stanu zdrowia gdynian, ale podejmuje także nowe wyzwania związane z pandemią. Z okazji kolejnej rocznicy funkcjonowania gratuluję i składam dyrektor GCZ - Pani Annie Melki oraz jej pracownikom, życzenia wytrwałości i dalszego zaangażowania na rzecz poprawy zdrowia mieszkańców Gdyni – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Czym się zajmuje Gdyńskie Centrum Zdrowia? Mówiąc w dużym skrócie: profilaktyką, promocją i ochroną zdrowia. Pomaga podmiotom prowadzącym żłobki i kluby dziecięce, wspiera organizacje pozarządowe, dba o poprawę sprawności fizycznej i psychicznej osób z niepełnosprawnościami, prowadzi centra wsparcia dla osób głuchoniemych, niedowidzących, z chorobą Parkinsona, Alzheimera, z chorobami otępiennymi i ze stwardnieniem rozsianym.

GCZ to także znane gdynianom programy polityki zdrowotnej, między innymi: szczepienia dziewczynek przeciwko wirusowi HPV, profilaktyka raka piersi, leczenie nadwagi i otyłości wśrod młodzieży, szczepienia seniorów przeciwko pneumokokom i koordynacja nowych, ważnych dla mieszkańców projektów.

Z okazji 3 lat prowadzenia działalności GCZ przygotowało krótki film, w którym możemy bliżej poznać jego działalność.Od zeszłego roku, z powodu pandemii, zakres obowiązków Gdyńskiego Centrum Zdrowia się rozszerzył.
 
– W dobie pandemii koronawirusa jednostka dokłada wszelkich starań, aby we współpracy z miejskimi jednostkami zminimalizować jej skutki. GCZ koordynuje organizację punktów szczepień powszechnych tak, aby proces ten przebiegał w jak najbardziej profesjonalny i bezpieczny sposób – informuje Anna Melki, dyrektor GCZ.
 
Więcej o działaniach GCZ można przeczytać na stronie internetowej oraz profilu na Facebooku.