Sport i zdrowie

Wicemistrz świata z gdyńskiej ósmej klasy

Wicemistrz świata uczy się w gdyńskiej Szkole Podstawowej nr 18 // fot. archiwum szkoły

Wicemistrz świata uczy się w gdyńskiej Szkole Podstawowej nr 18 // fot. archiwum szkoły

03.06.2022 r.

Mamy #wGdyni wicemistrza świata w kitesurfingu! Marcel Stępniewski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego zdobył właśnie ten tytuł na Młodzieżowych Mistrzostwa Świata Formula Kite i Arrow, które rozegrały się w Torregrande na Sardynii. W konkurencji Arrows - kategorii dla najbardziej utalentowanych młodych kitesurferów, Marcel zdobył wicemistrzostwo w kategorii wiekowej U15.

 
Niezwykle utalentowany młody zawodnik każdego roku pnie się wyżej - w 2021 roku Marcel zdobył I miejsce w Mistrzostwach Polski Freestyle U18, IV miejsce w Mistrzostwach Świata Arrows U15, IV miejsce w Mistrzostwach Europy Arrows i III miejsce w Mistrzostwach Polski Arrows U17.
 
- To bardzo duży sukces młodego sportowca - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - O młodych gdyniankach i gdynianach jest głośno nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Sportowcy, muzycy, naukowcy coraz częściej zajmują czołowe miejsca w konkursach międzynarodowych. Marcelowi, jego rodzicom, trenerom i nauczycielom serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za kolejne sukcesy.
 
Marcel jest tegorocznym absolwentem Szkoły Podstawowej nr 18  im. Kornela Makuszyńskiego. W tym roku musiał łączyć starty w zawodach z egzaminami ósmoklasisty. Mimo młodego wieku, sportem zajmuje się już od kilku lat.
 
- Marcel dołączył do nas w czwartej klasie, już wtedy miał sukcesy sportowe - opowiada Anna Piwowska, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 18 w Gdyni. - Za jego osiągnięciami stoi ciężka praca i duże wsparcie jego trenerów oraz rodziców. My, jako szkoła oczywiście też staramy się wspierać – naszym zadaniem jest tak zorganizować naukę, aby chłopiec mógł brać udział w zawodach jak najmniej tracąc, jeżeli chodzi o udział w zajęciach. Mamy w tym doświadczenie, ponieważ w naszej szkole uczy się wiele utalentowanych dzieci: sportowców, muzyków i artystów. Każde z nich może liczyć na nasze wsparcie.
 
Przed Marcelem rekrutacja do liceum i sezon 22, wraz z całą społecznością „Osiemnastki” i Gdyni edukacyjnej trzymamy kciuki.
  • Marcel Stępniewski, wicemistrz świata w kitesurfingu na wodzie
  • Marcel Stępniewski, wicemistrz świata w kitesurfingu na wodzie
  • Trzech zawodników kitesurfingu
  • Trzech zawodników kitesurfingu z nagrodami
  • Marcel z medalem na plaży
  • Marcel Stępniewski, wicemistrza świata w kitesurfingu na wodzie
  • Chłopiec pokazuje zdobyty madal