Sport i zdrowie

Wielkie święto polskiego rugby na NSR

Spotkanie z Litwą odbędzie się w sobotę 9 kwietnia // fot. Wojciech Szymański/Polski Związek Rugby

Spotkanie z Litwą odbędzie się w sobotę 9 kwietnia // fot. Wojciech Szymański/Polski Związek Rugby

17.03.2022 r.

Kadra biało-czerwonych rugbistów podejmie na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni reprezentację Litwy w sobotę 9 kwietnia. Mecz odbędzie się w ramach rozgrywek Rugby Europe Trophy. Polacy po trzech meczach prowadzą w tabeli.

Reprezentacja Polski gra o awans do Rugby Europe Championship. W grupie Rugby Europe Trophy, która liczy sześć zespołów, oprócz biało-czerwonych znajdują się drużyny Belgii, Litwy, Niemiec, Szwajcarii i Ukrainy. Nasi rugbiści prowadzą w tabeli po zwycięstwach 37:25 nad Szwajcarami, 21:16 nad Niemcami oraz po wyjazdowej wygranej 27:24 nad ekipą Ukrainy.– Reprezentacja rugby w Gdyni to dla miasta zawsze miły gość, a na Narodowym Stadionie Rugby to w zasadzie gospodarz – mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk. – Ten stadion budowany był z myślą o organizacji największych wydarzeń, przede wszystkim właśnie w tej dyscyplinie – dodaje.


Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku, przy aplauzie około dwóch i pół tysiąca kibiców, reprezentacja polskich rugbistów zmierzyła się w ramach rozgrywek Rugby Europe Trophy z Niemcami. Do przerwy prowadzili goście, ale po zaciętej i pełnej sportowych emocji walce to biało-czerwoni zwyciężyli 21 do 16. Było to dwunaste w historii spotkanie Polaków przeciwko Niemcom. W poprzednich jedenastu starciach odnieśliśmy pięć zwycięstw i sześć porażek. Remisów nie było, a bilans małych punktów wynosił do tej pory 183 zdobytych i 228 straconych oczek.
– Zależało nam, by nie tylko sportowo osiągać sukcesy, ale i ściągnąć kibiców, by zapełnić trybuny. Liczymy, że takie spotkanie sprawi, że kibice na nowo nabiorą chęci do wspierania rugbistów. Cieszymy się, że ponownie będziemy mogli ugościć tu reprezentantów Polski – podsumował trener RC Arki Gdynia i organizator spotkania Dariusz Komisarczuk.