Sport i zdrowie

Wybitny gdyński sportowiec z wizytą u prezydenta

Z Piotrem Biankowski spotkali się prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i wiceprezydent Marek Łucyk // fot. Paweł Kukla

Z Piotrem Biankowski spotkali się prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i wiceprezydent Marek Łucyk // fot. Paweł Kukla

12.09.2019 r.

Z niezwykłą sportową osobistością spotkali się w Urzędzie Miasta prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i wiceprezydent Marek Łucyk. Ich gościem był Piotr Biankowski – były rugbista Arki Gdynia, a dziś triathlonista i pływak ekstremalny.
 
Do największych osiągnięć Biankowskiego można z cała pewnością zaliczyć przepłynięcie Lodowej Mili. To zawody pływackie rozgrywane w wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza, na dystansie – jak sama nazwa wskazuje – jednej mili, czyli 1650 m. Do przepłynięcia tego odcinka gdynianin potrzebował niespełna 28 minut, co czyni go rekordzistą Polski w tej dyscyplinie.
 
Sportowiec znany jest również ze swojej działalności dobroczynnej, niejednokrotnie bowiem wskakiwał do lodowatej wody w celach charytatywnych. Pieniądze dla Fundacji Ronalda McDonalda pomagał zbierać również podczas sierpniowych zawodów triathlonowych - Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Wszystko odbyło się w ramach akcji #TRI2help, której celem było zaangażowania polskich gwiazd kultury, mediów i sportu w zbiórkę pieniędzy podczas triatlonu w Gdyni i Warszawie. Warto podkreślić, że sztafeta, której częścią był Piotr Bieńkowski okazała się zwycięską.