Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Sport i zdrowie

Zaszczep dziecko przed feriami #wGdyni

Grafika na turkusowym tle, z białym napisem

Plakat promujący akcję #Gdynia się szczepi // mat. gdynia.pl

04.01.2022 r.

Gdynia wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców zaprasza dzieci i ich rodziny na szczepienia przeciwko COVID-19 do mobilnego punktu na terenie miasta. Czynny będzie w sobotę 8 i 15 stycznia w Gdynia Arenie. Realizatorem szczepień jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rumi.


 
- Ułatwiając decyzję o zaszczepieniu przeciwko COVID–19 stworzyliśmy rodzicom, opiekunom oraz najmłodszym gdyniankom i gdynianom kolejną możliwość zaszczepienia się na terenie miasta - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Mieszkańcy, w dniach 8 i 15 stycznia, będą mogli skorzystać z mobilnego punktu szczepień przeciwko COVID–19 w Gdynia Arenie. Dogodne sobotnie terminy pozwolą wykonać pełny cykl szczepienia jeszcze przed feriami.
 
- Dogodna lokalizacja i termin szczepień przeciwko COVID-19 w Gdyni pozwalają na sprawne przyjęcie szczepionki. Dostępne będą preparaty firmy Pfizer/BioNTech oraz jednodawkowa Johnson&Johnson – dodaje Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia - Warto przypomnieć, że szczepionka zmniejsza ryzyko transmisji wirusa, a przede wszystkim chroni przed ciężkim przebiegiem tej choroby. Zbliżają się ferie zimowe więc warto pomyśleć o bezpieczeństwie również naszych dzieci. Szczepienia można wykonywać już najmłodszym od 5 roku życia.
 
W pierwszej kolejności obsługiwani będą mieszkańcy, którzy dokonali wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem:
0-58 727-24-99 (czynny od 10.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku)
0-58 727-29-50 (czynny od 10.00 do 18.00 codziennie)
Szczepienia realizowane będą w hali Gdynia Arena w soboty - w dniach 8 i 15 stycznia 2022 r. w godzinach 7.00 – 16.00 (wejście nr 2 od strony centrum handlowego Riviera).
 
Podmiotem odpowiedzialnym za kwalifikację lekarską oraz za procedurę szczepienia jest NZOZ nr 1 w Rumi. Wymogiem kwalifikacji do szczepienia jest, w pierwszej kolejności, wypełnienie formularza:
Dzieci 5-11
Młodzież 12-17
Dorośli
 
Więcej informacji o szczepieniach dzieci na stronie:
pacjent.gov.pl