Sport i zdrowie

Zdrowe nawyki żywieniowe #wGdyni

Gdyńskie Centrum Zdrowia zachęca do udziału w bezpłatnych warsztatach dietetycznych // fot. pixabay

Gdyńskie Centrum Zdrowia zachęca do udziału w bezpłatnych warsztatach dietetycznych // fot. pixabay

24.06.2022 r.

Gdynia dba o zdrowie mieszkańców nie tylko programami profilaktycznymi ale również edukując o zdrowym trybie życia i dobrych nawykach żywieniowych. A lato jest doskonałą porą do zmian. Dlatego Gdyńskie Centrum Zdrowia zachęca do udziału w bezpłatnych warsztatach dietetycznych.

 
Dwa razy podczas tego lata gdynianie będą mieli szansę bezpłatnie porozmawiać z dietetykiem o zdrowych nawykach żywieniowych. Teoria ma się łączyć z praktyką, ponieważ podczas zajęć, oprócz przekazywania wiedzy będzie wspólne przygotowywanie przez uczestników zdrowego napoju.
 
- Zdrowe nawyki żywieniowe powinniśmy wprowadzać dzieciom możliwie jak najszybciej. Dlatego każdego rodzaju szkolenie jest cenną inicjatywą - bo o ile teoretycznie każdy z nas wie, czego unikać, a co jest dla niego pomocne to jednak teoria z praktyką nierzadko się rozmija. Dlatego warto skorzystać z możliwości zadania pytań profesjonalistom i wykorzystać sezon wakacyjny do wprowadzenia zmian w swojej diecie – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
 
Podczas spotkania pod nazwą „Zmiana nawyków żywieniowych” każdy z uczestników, bezpłatnie dowie się jakie są zasady zdrowego żywienia, jakie jest indywidualne zapotrzebowanie w wodę, jakich wyborów dokonywać podczas zakupów, jakie warzywa i owoce sprzyjają nawodnieniu oraz jak w praktyce wprowadzić zdrowe nawyki.
 
Warsztaty trwają około 1,5 do 2 godzin. Podczas nich można robić notatki, zadawać pytania, a atrakcją z pewnością będzie wspólne przygotowywanie zdrowego napoju do spożycia podczas zajęć.
 
- To jedna z wielu aktywności realizowanych przez nasze Gdyńskie Centrum Zdrowia. Bardzo mocno stawiamy na profilaktykę, dlatego tylko w tym roku mamy szeroką ofertę bezpłatnych badań czy właśnie takich warsztatów. Warto zapoznawać się z naszą ofertą nie tylko na stronie internetowej ale także w social mediach i brać udział w warsztatach. Wspólnie zadbajmy o nasze zdrowie – zachęca Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia.
 
Warsztaty odbywają się w dwóch terminach: 28 czerwca, we wtorek o godz. 11.00 oraz 28 lipca, w czwartek o godz. 12.00 w Gdyńskim Centrum Zdrowia przy ul. Władysława VI 43 (II piętro). Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: sekretariat@gcz.gdynia.pl do 27 czerwca 2022. Decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę warsztatu oraz numer telefonu. W spotkaniu może uczestniczyć 10 osób, więc kto pierwszy ten ma większe szanse na udział.
 
Warsztaty poprowadzi Aldona Klebowska – dietetyk. W Gdyńskim Centrum Zdrowia koordynuje projekty profilaktyczne, prowadzi szkolenia dla firm, warsztaty dla dzieci i dorosłych promujące zdrowy tryb życia. Zachęca do zmiany nawyków metodą małych kroków i praktycznych rozwiązań. Docenia mądrości organizmu i jego umiejętność regeneracji. Prywatnie zakochana w Czarnym Lądzie, a szczególnie w Namibii, do której powraca regularnie i poznaje tam nowe smaki i naturalne metody leczenia.
 
Zdrowe nawyki żywieniowe warto zaszczepiać każdego dnia, a lato to idealny czas do poszerzenia swojej wiedzy na temat nawodnienia organizmu.