Sport i zdrowie

Złote medalistki z SP 47

Drużyna z medalami i trenerem

Złote medalistki ze Szkoły Podstawowej nr 47 // fot. SP 47

29.06.2022 r.

Już po raz trzeci z rzędu grupa uczennic i absolwentek ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni zdobyła tytuł Mistrza Polski w kategorii młodziczek w unihokeju. To nie jedyne medale, którymi mogą się pochwalić młode zawodniczki.


Dziewczyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Gdyni to podopieczne Pawła Ludwichowskiego, trenera polskiej reprezentacji, który jest równocześnie nauczycielem wychowania fizycznego w tej szkole. Gdynianki grają w Olimpii Osowa, który jest najbardziej utytułowaną kobiecą drużyną w polskim unihokeju. W swym dorobku posiada dziesięć tytułów Mistrza Polski kobiet, jedno wicemistrzostwo i dwa brązowe medale. W czerwcu w Orzyszu zawodniczki wygrały 8 spotkań, w których strzeliły aż 80 bramek!

- W ostatnim czasie prawie codziennie docierają do nas informacje o sukcesach sportowych naszych uczniów - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Gdynia staje się sportowym centrum, przybywa nam młodych mistrzów w kilkunastu dziedzinach sportu. Stoi za tym duże zaangażowanie i ciężka praca uczniów, nauczycieli i trenerów. Dla nas jest to powód do domy, ale także doskonały sposób na promocję miasta, dla młodych zawodników - pasja i sposób na życie. Młodych hokeistkom oraz ich nauczycielom serdecznie gratuluję.

Na sukcesy te zapracowały uczennice i absolwentki Szkoły Podstawowej nr 47 w składzie:
Julia Kuźniak, Ania Raducha, Emilia Neufeld, Kornelia Sikorska, Martyna Stenka, Julia Klimaszewska, Maja Uznańska, Magda Uznańska, Lena Cybulska, Lilianna Dudulewicz, Natalia Milczyńska, Marta Pracoń, Zuza Kiełbicka, Agata Poręba, Marysia Szymańska, Daria Krason, Jagoda Budzisz, Sara Bejm, Alicja Zielonka, Marta Grześkowiak, Małgorzata Jasińska, Amelia Rogacka, Martyna Grądzka, Weronika Grądzka, Ewelina Nowaczyk, Jagoda Wieczorek, Anna Chomnicka.

- W tym roku szkolnym możemy się pochwalić zdobyciem aż pięciu medali Mistrzostw Polski, trzech złotych oraz dwóch srebrnych! Zdobyły je młodziczki, juniorki młodsze, juniorki starsze i seniorki – wylicza Paweł Ludwichowski. - Jaka jest nasza recepta na sukces? Trochę talentu i dużo ciężkiej pracy. Nasze zawodniczki są niezwykle waleczne i nigdy się nie poddają. Ten rok był bardzo ciężki, musieliśmy się podzielić salą gimnastyczną z osobami uciekającymi przed wojną, ale poradziliśmy sobie i jesteśmy bardzo dumni z naszych sukcesów.
Gdynianki trenują Paweł Ludwichowski i Anna Raczkowska. To jedni z najbardziej uznanych trenerów tej dyscypliny w Polsce, którzy równocześnie pracują jako nauczyciele w ZSP nr 3.
  • Drużyna w dresach reprezentacji
  • Dziewczęta z trenerem
  • Dziewczęta z trenerem