Sport i zdrowie

Złoty medalista z 3. Flotylli Okrętów

Kmdr ppor. rez. Wojciech Kramer z dowództwa 3. Flotylli Okrętów w Gdyni z medalami // fot. st. chor. szt. mar. Piotr Leoniak

Kmdr ppor. rez. Wojciech Kramer z dowództwa 3. Flotylli Okrętów w Gdyni z medalami // fot. st. chor. szt. mar. Piotr Leoniak

29.04.2021 r.

Kmdr ppor. rez. Wojciech Kramer z dowództwa 3. Flotylli Okrętów zdobył cztery złote medale na 31. Mistrzostwach Świata Federacji WPA, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Pabianicach. Ustanowił też nowy rekord świata w wyciskaniu sztangi leżąc w swojej kategorii wiekowej i wagowej.


Kilkuset zawodników z całego świata wzięło udział w 31. Mistrzostwach Świata Federacji WPA (World Powerlifting Alliance). Impreza odbyła w dniach 14-18 kwietnia w Pabianicach. Zawodnicy rywalizowali w trójboju siłowym oraz konkurencjach singlowych, tj. martwy ciąg, przysiad czy wyciskanie leżąc.
 
Na mistrzostwach Polskę reprezentował m.in. kmdr ppor. rez. Wojciech Kramer z dowództwa 3. Flotylli Okrętów w Gdyni, który wywalczył w nich aż cztery złote medale.
 
Kmdr ppor. rez. Wojciech Kramer startował w grupie Amator DT (doping tested – z kontrolą antydopingową) w konkurencji wyciskania sztangi leżąc. W kategorii BP EQ (koszulki uciskowe) uzyskał wynik 200 kg. Z kolei w BP SOFT EQ (specjalna taśma naramienna) wycisnął 220 kg. Oba rezultaty były tak dobre, że udało mu się zdobyć 2 złote medale. Ten drugi wynik to jednocześnie nowy rekord świata w tej kategorii. Uzyskane rezultaty zapewniły mu też dodatkowo 2 złote medale w klasyfikacji MPF (Military, Police, Firefighter) – czyli służb mundurowych.