Sport i zdrowie

Zmiana terminu Biegu Europejskiego

Nowa data Bieg Europejskiego to 29 listopada 2020 roku. / fot. gdyniasport.pl

Nowa data Bieg Europejskiego to 29 listopada 2020 roku. / fot. gdyniasport.pl

20.03.2020 r.

29 listopada odbędzie się Bieg Europejski będący jednym z czterech biegów w ramach Grand Prix Gdyni 2020. Pierwotnie wydarzenie zaplanowane było na 10 maja, jednak z uwagi na panującą aktualnie sytuacją w kraju i na świecie, spowodowaną pandemią koronawirusa zapadła decyzja o przełożeniu imprezy na inny, bezpieczniejszy termin.

W aktualnej sytuacji, wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby Bieg Europejski mógł odbyć się w dotychczas planowanym terminie. Chcąc uniknąć odwołania wydarzenia w ostatniej chwili, a także dążąc do zaoferowania możliwie elastycznej polityki w stosunku do aktualnie zarejestrowanych zawodników, organizatorzy zdecydowali się podjąć tę decyzję z dużym wyprzedzeniem.

Zawody odbędą się 29 listopada. W ten sposób, chcąc utrzymać europejski charakter imprezy, organizatorzy nawiązują do Traktatu Lizbońskiego, który wszedł w życie 1 grudnia 2009 roku.

Rejestracja do startu w zawodach pozostaje otwarta i będzie nadal prowadzona w portalu SlotMarket.pl.
 
W stosunku do zawodników aktualnie zarejestrowanych do Biegu Europejskiego, stosowana będzie następująca polityka:
  • posiadacze karnetów na cały tegoroczny cykl Grand Prix Gdyni utrzymują prawo startu w Biegu Europejskim w nowym terminie,

  • osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski zostaną automatycznie przepisane na zawody w nowym terminie. Nie wymaga to żadnego dodatkowego potwierdzenia startu,

  • osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie mogą wystartować w imprezie w nowym terminie, mogą przenieść wniesioną opłatę startową na jeden z kolejnych biegów cyklu Grand Prix Gdyni w tym roku – nocny Bieg Świętojański lub Bieg Niepodległości. W tym celu, należy skontaktować się poprzez info@gpxgdynia.pl,

  • osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie mogą wystartować w imprezie w nowym terminie, mają prawo do bezpłatnego przepisania pakietu na inną osobę.

Stosowne narzędzie do przepisania pakietu zostanie uruchomione w serwisie SlotMarket.pl na początku kwietnia. Wówczas podana zostanie dokładna instrukcja, w jaki sposób można przepisać pakiet.

Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie będą zainteresowane ani startem w imprezie w nowym terminie, ani przepisaniem pakietu na inną osobę, mogą ubiegać się o zwrot opłaty startowej w terminie do końca marca 2020 r. W tym celu należy przesłać stosowną wiadomość na adres info@gpxgdynia.pl.

Mamy nadzieję, że już w czerwcu biegacze spotkają się na nocnym Biegu Świętojańskim, a przełożenie Biegu Europejskiego pozwoli wszystkim cieszyć się bieganiem w bezpiecznej, radosnej atmosferze i stanie się swoistym zakończeniem tego, trudnego dla wszystkich sezonu biegowego.

Aktualny kalendarz Grand Prix Gdyni 2020 przedstawia się następująco:

1. PKO Bieg Świętojański (nocny) – 27 czerwca 2020 r.,
2. PKO Bieg Niepodległości – 8 listopada 2020 r.,
3. Bieg Europejski – 29 listopada 2020 r.