Sport

Żółto-niebiescy wznowili treningi

Arkowcy część sparingów rozegrają na NSR // fot. Stanisław Wrzosek/www.arka.gdynia.pl

Arkowcy część sparingów rozegrają na NSR // fot. Stanisław Wrzosek/www.arka.gdynia.pl

Po krótkiej przerwie zawodnicy gdyńskiej Arki wrócili do treningów, nad którymi czuwać będzie nowy trener Hermes Neves Soares, pełniący do tej pory funkcję asystenta. W najbliższych dniach piłkarze przejdą badania i testy oraz rozegrają dwie gry kontrolne.

Przypomnijmy, że po 18 kolejkach gdynianie zajmują 6. miejsce z dorobkiem 28 punktów, tracąc do liderującego Łódzkiego Klubu Sportowego 9 oczek. W tym okresie żółto-niebieskich prowadził Ryszard Tarasiewicz, który z dniem 17 listopada pożegnał się ze stanowiskiem pierwszego trenera. 25 listopada jego funkcję przejął dotychczasowy asystent Hermes Neves Soares, z którym umowa obowiązywać będzie do 31 grudnia 2024 roku.

trening

Testy, które przejdą wszyscy piłkarze gdyńskiej Arki, pozwolą na określenie bieżącego stanu wytrenowania i na dobranie optymalnych obciążeń treningowych dla każdego z zawodników. To bardzo ważny element szczególnie podczas powrotu do zajęć, gdyż niektóre parametry fizjologiczne po przerwie od gry i treningów zmieniają się i trzeba je na nowo zdiagnozować. Po wykonaniu testów żółto-niebiescy zmierzą się w grze kontrolnej z Olimpią Elbląg, którą zaplanowano na 7 grudnia, a trzy dni później ich rywalem będzie drużyna Chojniczanki Chojnice. Pierwszy ze sparingów rozpocznie się o godzinie 11:00, a drugi w południe. Obydwa odbędą się na Narodowym Stadionie Rugby.

trener

W okresie przerwy świąteczno-noworocznej piłkarze trenować będą indywidualnie, zgodnie z planem przygotowanym przez sztab szkoleniowy. Wznowienie przygotowań do rundy wiosennej nastąpi we wtorek 3 stycznia 2023 roku. Wówczas po pierwszym okresie treningów na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu zaplanowano zgrupowanie w COS OPO Cetniewo, które odbędzie się w terminie 16-25 stycznia. Tam odbędą się także trzy mecze sparingowe. 18 stycznia gdynianie ponownie zmierzą się z ekipą z Chojnic, a 21 z elbląską Olimpią. W ostatnim ze sparingów, zaplanowanym na 25 stycznia, rywalem naszych piłkarzy będzie drużyna Stomilu Olsztyn. Po powrocie ze zgrupowania zaplanowano jeszcze sparing z Radunią Stężyca. Ten mecz zostanie rozegrany na Narodowym Stadionie Rugby.

Wznowienie rozgrywek Fortuna 1. Ligi nastąpi w weekend 11-12 lutego 2023 roku. Arka rozpocznie od wyjazdowego meczu z Zagłębiem w Sosnowcu.

ikona