Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Witaj w Gdyni

1000 nowych Gdynian!

1000 nowych Gdynian!

1000 nowych Gdynian!

29.05.2018 r.

Od początku trwania akcji „Witaj w Gdyni” (tj. od 12 lutego 2018 r.) w Gdyni zameldowało się ponad 1000 nowych mieszkańców.

Dla porównania, w analogicznym okresie w ubiegłym roku do grona mieszkańców Gdyni dołączyło 876 osób, obecnie mamy już 1002 meldunki, jeszcze przed końcem maja. Najwięcej nowych gdynian przybywa w dzielnicach zachodnich, trend ten utrzymuje się od początku trwania akcji.

Poniżej przedstawiamy grafikę dzielnicową, przedstawiającą częstość zameldowań w poszczególnych dzielnicach Gdyni.

Meldunki w dzielnicach

Akcja „Witaj w Gdyni” ruszyła 12 lutego b.r. Jest skierowana do nowych mieszkańców. Każdy, kto zamelduje się w Gdyni po raz pierwszy, otrzymuje od miasta pakiet powitalny. Wśród prezentów są m.in. karnety do Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Centrum Nauki Experyment, Gdyńskiego Centrum Filmowego i na mecz Arki Gdynia. Ma to umożliwić nowym gdynianom poznanie miasta, jego unikatowej historii i najciekawszych miejsc.

Proces meldunku jest prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Formalności w Urzędzie Miasta można załatwić nie tylko w dni powszednie, ale także w soboty w godz. 8.00-14.00. Jest też opcja meldunku drogą elektroniczną - we wszystkie dni tygodnia za pośrednictwem platformy ePUAP. Osoby meldujące się poprzez internet, pakiet powitalny otrzymają pocztą na wskazany adres.

Regulamin wydawania pakietów powitalnych