UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
Witaj w Gdyni

Już 718 osób dołączyło do gdyńskiej rodziny

Akcja

Akcja "Witaj w Gdyni" ruszyła 12 lutego // fot. materiały prasowe

09.05.2018 r.

Coraz więcej ludzi wybiera Gdynię na swoje miejsce do życia. Od prawie trzech miesięcy trwa akcja „Witaj w Gdyni”, która ma zachęcać nowych mieszkańców do tego, żeby formalnie dołączali do lokalnej społeczności. Od lutego do końca kwietnia w naszym mieście zameldowało się 718 osób. Każda z nich otrzymała pakiet powitalny. Najwięcej nowych gdynian przybyło w dzielnicach zachodnich.

Akcja „Witaj w Gdyni” ruszyła 12 lutego. Jest skierowana do nowych mieszkańców. Każdy, kto zamelduje się w Gdyni po raz pierwszy, otrzymuje od miasta pakiet powitalny. Wśród prezentów są m.in. karnety do Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Centrum Nauki Experyment, Gdyńskiego Centrum Filmowego i na mecz Arki Gdynia. Ma to umożliwić nowym gdynianom, poznanie miasta, jego unikatowej historii i najciekawszych miejsc.

Od rozpoczęcia akcji minęły już prawie trzy miesiące. Od 12 lutego do 30 kwietnia w Gdyni zameldowało się 718 osób. To o 31 procent więcej niż w analogicznym okresie w 2017 roku. Najwięcej - 66 osób - zameldowało się na Chwarznie-Wiczlinie. Na drugim miejscu jest Orłowo, gdzie przybyło 53 nowych mieszkańców. Trzecią dzielnicą, gdzie najchętniej sprowadzają się nowi gdynianie jest Chylonia. Tam zameldowało się 49 osób.

Proces meldunku jest prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Formalności w Urzędzie Miasta można załatwić nie tylko w dni powszednie, ale także w soboty w godz. 8.00-14.00. Jest też opcja meldunku drogą elektroniczną - we wszystkie dni tygodnia za pośrednictwem platformy ePUAP. Osoby meldujące się poprzez internet, pakiet powitalny otrzymają pocztą na wskazany adres.

Referat Ewidencji Ludności i Meldunków będzie wręczał powitalne prezenty nowym mieszkańcom do końca tego roku.

materiały prasowe