Witaj w Gdyni

„Witaj w Gdyni” i kibicuj dłużej piłkarzom Arki

// fot. materiały prasowe

// fot. materiały prasowe

Wprowadzono zmiany w regulaminie akcji „Witaj w Gdyni”, która ma zachęcać nowych mieszkańców do tego, żeby formalnie dołączali do lokalnej społeczności.  Przedłużono ważność karnetu na mecz Arki Gdynia. Nowi mieszkańcy, którzy podczas meldunku otrzymali go w pakiecie powitalnym, mogą z niego skorzystać do końca maja 2020 roku. Wszystko po to, aby gdynianie mieli szansę jeszcze dłużej wspierać naszych piłkarzy. Zmienia się także miejsce wymiany karnetu na bilet. Wejściówki do pozostałych atrakcji można, bez zmian, wykorzystać do końca marca 2020 roku.

Akcja „Witaj w Gdyni” ruszyła 12 lutego ubiegłego roku. Jest skierowana do nowych mieszkańców. Każdy, kto zamelduje się w Gdyni po raz pierwszy, otrzymuje od miasta pakiet powitalny. Wśród prezentów są m.in. karnety do Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Centrum Nauki Experyment, Gdyńskiego Centrum Filmowego i na mecz Arki Gdynia. Ma to umożliwić nowym gdynianom poznanie miasta, jego unikatowej historii i najciekawszych miejsc.

Czas na skorzystanie z pakietowych atrakcji jest ograniczony. Karnet na mecz Arki Gdynia miał być ważny do końca roku. Jednak wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców postanowiono przedłużyć jego ważność do końca maja 2020 roku. Wszystko dlatego, żeby nowi gdynianie mogli wspierać i kibicować Arce aż do przerwy wakacyjnej. Uwaga: sam karnet pozostaje bez zmian. Ten, który został wydany podczas meldunku, jest nadal ważny.
 
Zmienia się natomiast miejsce wymiany karnetu na bilet meczowy. Można jej dokonać w kasie nr 5 na stadionie miejskim w Gdyni. Kolejna nowość to szansa na wymianę karnetu w dniu meczu, a nie trzy dni przed rozgrywkami, jak to było wcześniej.

Karnety do pozostałych gdyńskich atrakcji można wykorzystać do 31 marca 2020 roku.

Aby wziąć udział w akcji „Witaj w Gdyni" i otrzymać pakiet powitalny należy zameldować się w Gdyni na pobyt stały. Proces meldunku jest prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Formalności w Urzędzie Miasta można załatwić nie tylko w dni powszednie, ale także w soboty w godz. 8.00-14.00. Jest też opcja meldunku drogą elektroniczną - we wszystkie dni tygodnia za pośrednictwem platformy ePUAP. Osoby meldujące się poprzez internet, pakiet powitalny otrzymają pocztą na wskazany adres.Wykaz dokumentów niezbędnych do uzyskania zameldowania można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Szczegóły akcji dostępne są w zamieszczonym na naszej stronie regulaminie.

ikona