1001 (601) 2011-05-06 - 2011-05-12

... i w „Riwierze”

Na trzy krótkie filmy fabularne: „Podróż" Dariusza Glazera, „Fabryka" Macieja Adamka oraz „Trójka do wzięcia" Bartka Konopki (nominowanego do Oscara za „Królika po berlińsku"), zapraszamy do Klubu Filmowego „Riwiera" we wtorek 10 maja o godzinie 18.00 (ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni). Filmy wyprodukowane przez Studio Munka oraz TVP Kultura i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, powstały w ramach programu Debiuty „30 minut".
Wstęp na seans jest wolny.
„Podróż", „Fabryka" i „Trójka do wzięcia" to filmy, które obok sześciu innych, powstały w pierwszej edycji Debiutów „30 minut".
Głównym celem tego programu jest umożliwienie młodym filmowcom debiutu fabularnego w profesjonalnych warunkach i przygotowanie go do pełnometrażowego debiutu kinowego.
Program umożliwia też młodym twórcom wypowiedź na współczesne, ważne ich zdaniem tematy, pozwala uzupełnić wykształcenie filmowe młodych ludzi o umiejętności praktyczne. Stara się o wypełnienie luki, jaką tworzy w Polsce brak krótkometrażowych filmów fabularnych.
Studio Munka zostało powołane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich i działa w jego strukturach. Studio jest producentem debiutów filmowych, funkcjonuje na mocy porozumień zawartych z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Telewizją Polską.