Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
1005 (605) 2011-06-03 - 2011-06-09

IVONA z idealną wymową

IVONA gdyńskiej firmy IVONA Software jest najdokładniejszym syntezatorem mowy według raportu amerykańskiej organizacji Voice Information Associates i magazynu ASR News. Okazała się lepsza nawet od urządzenia Microsoftu czy AT&T.
Ranking „Text-To-Speech Accuracy Study" jest najbardziej kompleksowym porównaniem syntezatorów mowy dostępnych na rynku. W badaniu dwóch branżowych wydawców, koncentrujących się na technologii rozpoznawania i syntezy mowy, przetestowano produkty dziesięciu firm: Microsoft, Nuance, AT&T, Loquendo, Acapela Group, Cepstral, CereProc, NeoSpeech, SVOX i IVONA Software. Badania podzielono na siedem różnych kategorii związanych z dokładnością wymowy: interpretacja liczebników, homografów, wyrażeń obcojęzycznych, akronimów, skrótów, nazw i adresów - łącznie kilka tysięcy najtrudniejszych zwrotów. W pięciu z nich IVONA zdobyła najwyższe noty, z łącznym wynikiem 94,5%. Drugie miejsce zajął produkt NeoSpeech (88,5%), a trzecie Microsoftu (76,9%).
Szczegółowe wyniki i ranking dostępne są na stronie internetowej:
www.asrnews.com/TTS_acc_website.pdf.