1008 (608) 2011-06-24 - 2011-06-30

Sezon na plażach rozpoczęty!

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji otwiera 24 czerwca 4 strzeżone kąpieliska: w Śródmieściu (200 m linii brzegowej), Redłowie (200 m), Orłowie (100 m) i Babich Dołach (100 m). Nad bezpieczeństwem kąpielowiczów czuwać będzie 35 ratowników wodnych, po czterech ratowników i jednym ratowniku medycznym na każde 100 m plaży. Na kąpiel w tych miejscach zezwolił już Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni.
Gdyńskie służby są dobrze wyszkolone i wyposażone w odpowiedni sprzęt: dwie łodzie motorowe, skuter z platformą ratowniczą, osiem łódek wiosłowych, pięć kajaków morskich, sprzęt łączności i inne niezbędne urządzenia, dzięki którym ratownicy przygotowani są do przeprowadzenia szybkich i skutecznych interwencji.
W ubiegłym roku uruchomiono stronę internetową: www.kapieliskagdynia.pl, dzięki której można na bieżąco śledzić warunki pogodowe, ostrzeżenia i stan kąpielisk.
W gdyńskiej marinie przygotowano ponad 250 miejsc cumowniczych. Na stronie internetowej: www.marinagdynia.pl można monitorować na bieżąco co się w niej dzieje.
Warto wspomnieć, że Marina Gdynia otrzymała w tym roku (podobnie jak w poprzednich latach) Błękitną Flagę. Jest to wyróżnienie przyznawane obiektom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.
Przy okazji zachęcamy do odwiedzania nowego gdyńskiego portalu turystycznego: www.gdyniaturystyczna.pl, gdzie znajdą Państwo pakiet informacji o naszym mieście, od bazy noclegowej po puby, restauracje, kluby sportowe itp.