1009 (609) 2011-07-01 - 2011-07-07

Festival Open’er

30 czerwca 2011 r. rozpoczął się 10. jubileuszowy Heineken Open'er Festival.
Do 3 lipca na lotnisku w Gdyni - Babich Dołach na 7 scenach wystąpi w tym roku prawie 140 artystów i zespołów. 2 lipca wystąpi wielka gwiazda tegorocznej edycji - Prince.
Z tej okazji główne ulice miasta: Świętojańska, Władysława IV, Śląska, 10 Lutego, Morska oraz al. Zwycięstwa i al. Marszałka Piłsudskiego, tradycyjnie są ozdobione festiwalowymi flagami. Reklama festiwalu umieszczona jest ponadto na elewacji Hotelu Gdynia. Nad głównymi ciągami komunikacyjnymi zamontowano okolicznościowe bramownice. Na ul. Świętojańskiej zawisły dodatkowo proporce Unii Europejskiej, podkreślające rozpoczynającą się polską prezydencję w UE.
Przy pl. Konstytucji przez 4 dni Open'era działa punkt informacyjny, w którym m.in. dla fanów muzyki przygotowano 10 tys. butelek wody mineralnej oklejonej okolicznościową etykietą oraz informatory i mapy Gdyni.
Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali sporo dodatkowych atrakcji:
- wystawa - 10 lat Heineken Open'er Festival w Alter Space - oprócz 40 zdjęć, dokumentujących festiwalowe wspomnienia, na wystawie pokazano gadżety ze wszystkich edycji, m. in. opaski na rękę;
- Diabelski młyn - z okazji 10. edycji festiwalu, goście mogą po raz pierwszy na festiwalu w Polsce przejechać się na ogromnym diabelskim młynie;
- SILENT DISCO - każdy uczestnik otrzymuje parę bezprzewodowych słuchawek. Na dwóch osobnych kanałach będzie grało dwóch DJ-ów, co sprawia, że każdy może słuchać muzyki, na którą ma w danej chwili ochotę;
KIDS ZONE - warsztaty zarówno dla przedszkolaków (4 - 6 lat), jak i uczniów podstawówek (7 - 11 lat). Strefa otwarta jest codziennie od 16.00 do 23.00. Przy wejściu do strefy znajduje się punkt rejestracyjny, w którym rodzice wypełniają oświadczenia i wszyscy dostają opaski wstępu do strefy. W KIDS ZONE dzieci przebywają cały czas pod okiem opiekunów, a osoby bez opasek nie mogą do niej wchodzić;
MEETING POINTS - to cztery miejsca na terenie festiwalu, w których festiwalowicze będą mogli skorzystać z bezprzewodowego Internetu i pobrać festiwalową aplikację. Meeting Points będą umieszczone na podestach, a poznacie je po charakterystycznych parasolach Alter Artu.
Tradycyjnie na Festival kursują z centrum miasta autobusy na i z terenu festiwalu:
1 i 2 lipca - w godz. 8.00 - ok. 6.00 (dnia następnego),
3 lipca - w godz. 8.00 - ok. 8.00 (dnia następnego),
4 lipca - w godz. 8.00 - ok. 16.00.
Dojazd na Babie Doły jest także możliwy linią nocną N10.
Autobusy odjeżdżają z zatoki koło dworca kolejowego Gdynia - Główna, ok. 100 metrów w lewo od wyjścia głównego dworca, na tyłach poczty.
Na festiwal można dojechać autem: na terenie lotniska znajduje się parking dla rowerów oraz dwa parkingi dla samochodów: jeden dla osób śpiących na polu namiotowym - wjazd od ul. Zielonej oraz drugi: dla pozostałych festiwalowiczów - wjazd od ul.Wiejskiej. Oba parkingi samochodowe (dozorowane - niestrzeżone) są płatne za każdy wjazd. Wjazd na parking pola namiotowego - samochód osobowy - 20 zł za każdy wjazd. Wjazd na parking dla pozostałych festiwalowiczów - samochód osobowy- 20 zł/doba. Autobus - 60 zł/doba. Parking rowerowy jest bezpłatny, dozorowany - niestrzeżony.
Więcej informacji znależć można na stronie internetowej: http://www.opener.pl/pl.

ikona