1009 (609) 2011-07-01 - 2011-07-07

Wolontariat 45+

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria" zaprasza chętnych gdynian do podjęcia działań wolontarystycznych na rzecz osób starszych, chorych, niepełnosprawnych oraz dzieci. Ofertę kieruje przede wszystkim do seniorów - osób doświadczonych, dysponujących czasem i chęciami, lubiących przebywać z ludźmi i dzielić się z innymi własną mądrością życiową.
Dla wolontariuszy proponujemy ciekawe szkolenia, spotkania integracyjne oraz rekreacyjne m.in. z licencjonowanym przewodnikiem.
Najbliższe spotkanie 6.07.2011 r. - zwiedzanie Sopotu.
Oprócz wolontariatu pomocowego, stowarzyszenie zaprasza także do współtworzenia Centrum Doradztwa Pacjentowi. Centrum Doradztwa Pacjentowi to projekt SWP „FLANDRIA", który zakłada utworzenie bazy danych (mapy socjalnej) wszelkich instytucji i organizacji pozarządowych na terenie Trójmiasta, które udzielają pomocy zdrowotnej i socjalnej osobom z różnymi problemami zdrowotnymi oraz świadczeń, które takim osobom przysługują.
Kolejnym krokiem będzie udzielanie informacji osobom zainteresowanym na podstawie utworzonej, funkcjonalnej bazy danych.
Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu osobistego w biurze wolontariatu, telefonicznego lub mailowego.
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „FLANDRIA", ul. Traugutta 2, Gdynia
www.flandria.pl
Lider wolontariatu Paula Ulrych, tel. 608 109 687, e-mail: flandria.gdynia@gmail.com.