1018 (618) 2011-09-09 - 2011-09-15

Koncerty...

11 września 2011 r. o godz. 12.00 w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej „SVAJONE - Marzenie" ze Szkoły Muzycznej w Alytusie (Litwa). Koncert organizowany jest przy współpracy Miasta Gdyni i Konsulatu Republiki Litewskiej.
W programie koncertu w Gdyni znajdą się m.in. utwory Siergieja Prokofiewa, Piotra Czajkowskiego, Edwarda Griega i Dymitra Szostakowicza.
W składzie orkiestry znajdują się uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej w Alytusie, a także absolwenci szkoły, na co dzień studiujący w różnych uczelniach wyższych Litwy.
W ciągu ostatnich 6 lat orkiestra występowała w Hiszpanii, Estonii, na Łotwie i w Polsce. Swoje umiejętności prezentowali w większości miast Litwy. W 2010 r. orkiestra zagrała 17 koncertów, w tym 8 w Polsce.
Wstęp na koncert jest bezpłatny - na podstawie zaproszeń, które można odebrać w kasie Teatru Miejskiego.
***
11 września 2011 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Rzemiosła w Gdyni, ul. 10 Lutego 33, rozpocznie się koncert pt. „Mężczyźni, kobiety i śpiew".
Wystąpią: Marcin Naruszewicz - tenor, Wojciech Bałdys - ksylofon, zespół „La Donna e Mobile".
W programie m.in.: „O sole mio" E. di Capua, „Maria" L. Bernsteina, „La donna e mobile" G. Verdiego, „Lat dwadzieścia miał mój dziad" C. Zellera, „La Cumparsita" G.M. Rodrigueza, „Brunetki, blondynki" R. Stolza.
Prowadzenie koncertu: Krzysztof Dąbrowski.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Cafe Księgarni Vademecum, ul. Świętojańska 5 oraz na godzinę, przed koncertem. 

ikona