1025 (625) 2011-10-28 - 2011-11-03

Mali studenci rozpoczęli zajęcia

23 października w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni zainaugurowano rok akademicki Małej Akademii Uczelni E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Dzieci otrzymały indeksy, status studenta Małej Akademii oraz wysłuchały wykładu „Kto to jest student i dlaczego studia są najpiękniejsze".

Przypomnijmy, że Mała Akademia w Gdyni została powołana rok temu, aby rozwijać dziecięcą ciekawość i chęć poznawania świata. Zajęcia w Małej Akademii odbywają raz w miesiącu, w niedzielę o godz. 15.30 w uczelni przy ul. Kieleckiej 7. Spotkania dedykowane są dzieciom w wieku 7-12 lat. Pod okiem wykładowców akademickich mali studenci poznają tajniki świata biznesu, prawa, filozofii i ekologii. Tematy tegorocznych wykładów to m.in.: „Rozważania filozoficzne - jak wyjaśnić co jest czym?", „Dlaczego pomysły powstają w głowie", „Czy zwierzę potrafią kochać?".

Wykładowcy wykorzystują tkwiącą w dzieciach ciekawość odkrywania tego co nieznane i niezrozumiałe. Organizatorzy pokazują małym studentom, że nauka może być przygodą - uczestnicy zajęć rozwiązują zagadki i biorą udział w konkursach. Dla najaktywniejszych organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody - wycieczki, obozy.

W ubiegłym roku w zajęciach Małej Akademii uczestniczyło w sumie 150 dzieci. W tej edycji do Akademii zapisało się już kilkudziesięcioro „studentów". Można jeszcze się zgłaszać: e-mail: malaakademia@wsaib.pl, tel. 58 660 74 18. W zajęciach weźmie udział także grupa wychowanków z domu dziecka.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.malaakademia.com.