1034 (634) 2012-01-13 - 2012-01-19

Warto przyjść do „TEA-TRALNEJ”

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26 (www.tea-tralna.pl , tel: 666 553 553):

15.01.2012 r. o godz. 11.00 z cyklu „TEATRALNY PORANEK DLA DZIECI" Teatr KLAPA „BYCZEK FERNANDO" Kminek i Koperek zapraszają wszystkie dzieci w podróż po Hiszpanii. Tam czeka na nich Byczek Fernando, który wcale nie lubi i nie chce walczyć na arenie, za to chętnie wącha stokrotki, bławatki i inne kwiatki... Ponadto, ten sympatyczny zwierz przygotuje dla dzieci różne gry i konkursy, zatem na pewno podbije serca wszystkich przybyłych! Gdyby wszystkie byki, byczki i byczątka na świecie były takie jak nasz Fernando, świat byłby inny. Wszyscy by się kochali i żyli w przyjaźni. Tea-tralna zaprasza wszystkie dzieci do wspaniałej zabawy na małej scenie Teatru Miejskiego w Gdyni, a rodziców na doskonałą kawę i herbatę.

15.01.2012 r. o godz. 16.00 z cyklu „GDYNIA BOOK CLUB" Michel Houellebecq „Mapa i terytorium".
Zapraszamy do udziału w klasycznym spotkaniu book clubowym, któremu przyświeca proste hasło: „Przeczytałeś książkę? Przyjdź o niej porozmawiać". Tym razem bez prelegentów, autorów, mikrofonów. Zasiądziemy we wspólnym gronie i podzielmy się uwagami na temat ostatniej powieści Michela Houellebecqa, wymienimy opinie, komentarze, poznamy różne punkty widzenia... Michel Houellebecq „enfant terrible" europejskiej literatury, co sądzicie o jego najnowszej, zaskakującej powieści „Mapa i terytorium"?
Trudno w przypadku Houellebecqa powiedzieć: „Mapa i terytorium" jest o tym i o tym. Celem naszego book klubowego spotkania jest właśnie omówienie interpretacji książki i być może odkrycie nowej wizji świata francuskiego pisarza.

16.01.2012 r. o godz. 20.30 z cyklu „MUZYKA W TEATRZE" Tea-tralna Jam Session Przemek Dyakowski.
Tea-tralna, kontynuując najlepsze tradycje, ponownie sprowadziła jazz do foyer gdyńskiego Teatru Miejskiego. Poniedziałkowe jam session, rzecz jasna pod artystyczną opieką i kierownictwem Przemka Dyakowskiego, odbywają się regularnie, co dwa tygodnie. Zorganizowane, z udziałem czołówki trójmiejskich instrumentalistów, wspieranych przez absolutnie niezapowiedzianych gości. Nowe nagłośnienie, scena, menu, a w nim bogaty wybór herbat i kaw, pozwalają cieszyć się doskonałą muzyką, w doskonałej jakości i atmosferze. 

ikona