1064 (664) 2012-08-24 - 2012-08-30

Scena Letnia w Orłowie w obiektywie

Siedemnasty sezon Sceny Letniej Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza na plaży w Gdyni Orłowie dobiegł końca. W niedzielę, 19 sierpnia 2012 r. podczas wieczornej gali zakończenia sezonu Nordea Bank Polska nagrodził zwycięzców konkursu Nordea Foto.

Tegoroczny konkurs „Nordea Foto - Scena Letnia w obiektywie" odbył się po raz dziesiąty, jubileuszowy. Najlepsze prace w dwóch kategoriach, profesjonalistów i amatorów, zostały wybrane przez jury pod przewodnictwem znanego trójmiejskiego fotografa Macieja Kosycarza. W kategorii dla profesjonalistów nagrodę główną w wysokości 3000 zł otrzymał Marcin Łabędzki. Wśród amatorów najlepsze okazało się zdjęcie autorstwa Adama Dereszkiewicza, który otrzymał czek na kwotę 2000 złotych. Wyróżnienie w kategorii profesjonalistów przypadło Łukaszowi Dejnarowiczowi, a w kategorii amatorów Michałowi Kempińskiemu. Wyróżnieni fotograficy otrzymali bon o wartości 1000 złotych na zakup sprzętu fotograficznego.

Najlepsze prace będą od jesieni prezentowane w Teatrze Miejskim w Gdyni, a zdjęcia laureatów ubiegłorocznych edycji konkursu, można oglądać w Galerii Ratusz Urzędu Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54) do końca sierpnia 2012 r.

ikona