1070 (670) 2012-10-05 - 2012-10-11

Poznaj Oksywie!

Zapraszamy na „Dzień zabytków Oksywia" w sobotę, 13 października 2012 r. Będzie to wyjątkowa okazja do zwiedzania zabytków dzielnicy z przewodnikiem.


Będzie można zobaczyć miejsca znane i nieznane, m.in. d. Zespół Dowództwa Floty - obecnie Akademia Marynarki Wojennej i Komenda Portu Wojennego, kościół św. Michała Archanioła z zabytkowym cmentarzem, historyczną wieś Oksywie i inne.
Zwiedzanie odbywać się będzie w kilku grupach i poprzedzone będzie bogato ilustrowaną prelekcją na temat historii i zabytków Oksywia (czas to około 2 - 3 godzin).
Impreza rozpocznie się od prelekcji w nowej Bibliotece Akademii Marynarki Wojennej przy ul. kmdr. Grudzińskiego. Z uwagi na kilka tur prelekcji, godzina rozpoczęcia zostanie podana uczestnikom przy zgłoszeniu telefonicznym.

Udział jest bezpłatny, należy tylko zapisać się telefonicznie pod nr tel. 607 287 263, w dniach 9 - 11 października br., w godz. 9.00 - 11.00.
Organizatorzy: Rada Dzielnicy Oksywie, Oddział Morski PTTK, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków UM Gdyni. Współpraca: Akademia Marynarki Wojennej, Dowództwo Floty, Parafia św. Michała Archanioła.
Oksywie - najstarsza dzielnica Gdyni obchodzi w tym roku swoje 800-lecie. 


Zabytki Oksywia


Zabytki   Oksywia


Fot. Z zasobów Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków