1074 (674) 2012-11-02 - 2012-11-08

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim w Gdyni!

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 3 i 4 listopada o  godz. 20.00  na spektakl Güntera Grassa „IDĄC RAKIEM"  w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
 
Morze! Tajemnica! Internet i zbrodnia!
„Idąc rakiem" - światowa prapremiera jedynej gdyńskiej powieści Güntera Grassa w naturalnej scenerii słynnego polskiego żaglowca - „Daru Pomorza"!
 
Około 20 mil morskich od Łeby, ponad 40 metrów pod wodą, na dnie Bałtyku spoczywa wrak dawnego niemieckiego statku pasażerskiego „Wilhelm Gustloff". W 1945 roku wypłynął on z portu w Gdyni w rejs ewakuacyjny, z tysiącami ludzi na pokładzie. Został zatopiony przez radzieckie torpedy tuż po wypłynięciu. Uratowało się niewielu. Wśród nich Tulla Pokriefke i jej syn, narodzony tej tragicznej nocy - bohaterowie Idąc rakiem. Katastrofa na każde z nich wpłynęła inaczej. Tulla wciąż pielęgnuje w sobie pamięć o niej, jej syn - przeciwnie - pragnie o wszystkim zapomnieć. Dopiero Konrad, wnuk Tulii, zainfekowany opowieściami babki, podejmuje - na swój sposób -  temat bolesnych, wojennych wspomnień. Za pomocą internetu próbuje rozwiązać zagadki przeszłości i wymierzyć dziejową sprawiedliwość.
„Idąc rakiem"  to fascynujący dialog współczesności z przeszłością. Pierwsza domaga się rozliczeń i wyjaśnień. Druga zaś czuwa przyczajona, by ostatecznie ujawnić swe okaleczone i zdeformowane oblicze. Skutki ich spotkania mogą okazać się dramatyczne, bowiem wobec odradzającego się zła, wszyscy jesteśmy tak samo bezradni.


Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26
Kasa biletowa: 58 660 59 46 czynna: wtorek - piątek: 11.00-19.00, sobota - niedziela: 15.00-19.00  i zawsze na godzinę przed spektaklem.
http://www.teatrgombrowicza.art.pl/