Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1080 (680) 2012-12-21 - 2013-01-03

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1:
- do lutego 2013 r. - wystawa „Port gdyński z zbiorach kartograficznych Muzeum Miasta Gdyni";
- do 3 marca 2013 r. wystawa pt. „Henryk Baranowski. Malarstwo";
W 2012 roku mija 80. rocznica urodzin Henryka Baranowskiego i zarazem 60 lat od jego pierwszej indywidualnej wystawy, która miała miejsce w gdyńskiej „Cyganerii". To dobra okazja, by przypomnieć bogaty i różnorodny dorobek tego uznanego marynisty. Na wystawie „Henryk Baranowski. Malarstwo" w Muzeum Miasta Gdyni można obejrzeć około 200 obrazów, reprezentujących główne nurty tematyczne w twórczości artysty. Większość z nich to oleje, ale prezentowane są też akwarele, gwasze i pastele.
- do 29.12.2012 r. - wystawa „Ginące zawody" (Domek Abrahama, ul. Starowiejska 30).
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele, bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji na: www.muzeumgdynia.pl.
***
Od 21 grudnia do 16 stycznia 2013 r. w Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27-31) prezentowana będzie wystawa „Co nam w duszy gra". To temat prac grupy twórczej, traktującej malarstwo jako wspaniałe hobby, dające możliwości rozwoju i nowego, twórczego spędzania czasu. Grupa tworzy od 6 lat pod okiem artysty malarza Marka Wróbla, aktualnie w pracowni plastycznej Centrum Aktywności Seniora. W wystawie udział biorą: Bronisława Adamek, Mirosława Gronowska, Marta Górska, Apolonia Kmuk, Krystyna Kasprzak, Janina Łączkowska, Ewa Matryba, Halina Mercik, Henryk Pieprzowski, Barbara Reczkowicz, Elżbieta Semenowicz i Jadwiga Śron. Twórcy prezentowali swoje prace m.in. w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera", siedzibie gdyńskiej YMCA i Towarzystwie Przyjaciół Gdyni.
Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę Kazimierza Kalkowskiego do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) do 31 grudnia 2012 roku. Kazimierz Kalkowski - rzeźbiarz, malarz, ceramik, rysownik. Studiował w gdańskiej PWSSP w latach 1976 - 1981. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego a następnie w Pracowni Malarstwa Ściennego prof. Andrzeja Dyjakowskiego. Artysta mieszka i pracuje w Gdyni. www.eraartprofile.pl.
***
Centrum Designu Gdynia zaprasza na wystawę „Rzeczy sprawne" pod kuratorstwem prof. Marka Adamczewskiego.
Wystawa organizowana w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni otwarta do 25 stycznia 2013 roku codziennie w godz. 10.00 - 18.00.
***
Galeria Sztuki Współczesnej „Od czasu do czasu..." (ul. Armatorów 31) wraz z Ewą i Zbyszkiem Pilachowskimi zapraszają do oglądania wystawy: „MIKRO Świeszewski Malarstwo i rysunek - Maciej Świeszewski". Prace powstały w ostatnich latach, część z nich była eksponowana podczas wcześniejszych wystaw, większość będzie można zobaczyć po raz pierwszy. Ekspozycja prezentowana do 15 lutego 2013 r. Galeria czynna od wtorku do piątku w godz. 12.00 - 18.00 oraz w soboty od godz. 11.00 do 16.00. Więcej informacji: www.galeriaoddo.pl.
***
Akwarium Galeria Sztuki w Centrum Gemini zaprasza na wystawę prac rzeźbiarskich z cyklu „Wielcy kompozytorzy" artysty rzeźbiarza Zbigniewa Jóźwika.
Wystawa czynna do 30 grudnia 2012 r. od godz. 9.00 do 23.00.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy „Stara Ameryka"- Andrzeja Załęskiego. Wystawa prezentuje starą amerykańską korespondencję. Gdyński kolekcjoner w swych zbiorach posiada 4000 widokówek starej Ameryki, dokumenty, banknoty, monety oraz mapy. Obecna wystawa jest tylko fragmentem dużej kolekcji.
Wystawa prezentowana w siedzibie MBP Filia nr 3, ul. Morska 113, Grabówek do końca grudnia 2012 r.
***
Do końca stycznia 2013 roku w Ośrodku Kultury Kaszubsko-Pomorskiej w Gdyni (Filia nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej) przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni można oglądać wystawę fotograficzną „Kaszuby pomiędzy folklorem, a nowoczesnością". Jej autorami są absolwenci Studium Fotograficznego: Karolina Magiera, Karolina Mędrek, Karolina Serkowska i Michał Smuga. Ekspozycja prezentuje kilkadziesiąt fotografii ukazujących różne części regionu. Wystawę można odwiedzać w następujące dni: poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00. Wstęp wolny.
***
Kawiarnia Caffe Anioł zaprasza na wystawę obrazów „Jaki piękny jest świat" Longiny Wysockiej i Aleksandry Mazurkiewicz-Tiesler. Wystawę można oglądać do 11 stycznia 2013 r. Wstęp wolny.
Longina Wysocka - Prezes Stowarzyszenia Artystów Plastyków Wejherowo. Swoje prace wykonuje w technikach: olej, akryl, akwarela, sucha pastel, grafika, metaloplastyka;
Aleksandra Mazurkiewicz-Tiesler - jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Orłowie oraz absolwentką wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Interesuje się różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem olejnym i akrylowym, witrażem, rysunkiem, rzeźbą, metaloplastyką, grafiką warsztatową i komputerową, fotografią, tkaniną artystyczną oraz animacją komputerową.