1084 (684) 2013-01-25 - 2013-01-31

Gdyńska Gala Sportu 2013

21 stycznia 2013 r . w Hali Sportowo - Widowiskowej GDYNIA odbyła się czternasta edycja Gali Gdyńskiego Sportu, podczas której zostali nagrodzeni najlepsi sportowcy roku 2012. Prezydent Wojciech Szczurek wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe, działania na rzecz kultury fizycznej oraz promocję miasta Gdyni.
Trofeum w kategorii sportowiec roku odebrała gimnastyczka artystyczna, Joanna Mitrosz, gdyńska reprezentantka na ubiegłorocznych igrzyskach w Londynie, podczas których zajęła dziewiąte miejsce.
Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał maratończyk Marcin Chabowski reprezentujący WKS Flota Gdynia. Laureat obecnie jest we Włoszech w trakcie przygotowań do kolejnego maratonu.
Drużyną roku został zespół piłkarek ręcznych Vistal Łączpol Gdynia.
Przyznano również specjalne wyróżnienia prezydenta Wojciecha Szczurka dla drużyny Arka Gdynia U-19 oraz Juniorów GTK Gdynia. Dodatkowe wyróżnienie zostało wręczone zespołowi futbolu amerykańskiego, aktualnym mistrzom Polski drużynie Seahawks Gdynia.
W kategorii trener roku nagrodę otrzymał Andrzej Adamek za trenowanie z wielkim powodzeniem gdyńskiej drużyny Asseco Prokom Gdynia.
W kategorii „Nadzieja Gdyńskiego Sportu 2011" wręczono aż osiem równorzędnych nagród.
Tytuły te trafiły do:
Anna Czarniecka (SGA Gdynia - gimnastyka artystyczna);
Jagoda Jabłońska (UKS Morświn Gdynia - łucznictwo);
Katarzyna Janiszewska (MKS Vistal Łączpol Gdynia - piłka ręczna);
Mateusz Arndt (KS Delfin Gdynia - pływanie);
Dariusz Formella (Arka Gdynia - piłka nożna);
Kamil Gersten (WKS Flota Gdynia - strzelectwo);
Adam Głogowski (Yacht Klub Stal Gdynia - żeglarstwo);
Mateusz Szwoch (Arka Gdynia - piłka nożna).
Sportową Imprezą Roku został Player's Tour Championship - Gdynia Open - Turniej Snookerowy, podczas którego mogliśmy podziwiać największe gwiazdy światowego snookera.
Jak co roku na Gdyńskiej Gali nagrodzono szkoły, które okazały się najlepsze we współzawodnictwie w minionym roku szkolnym.
Szkoły Podstawowe:
SP 31 - dyrektor Aleksander Kuźmin;
SP 14
- dyrektor Marek Prusak;
SP 6 - dyrektor Ewa Andrzejewska;
Szkoły Gimnazjalne:
GIM 9 - Marek Prusak;
GIM 12
- dyrektor Aleksander Kuźmin;
GIM 1 - dyrektor Ewa Wołowska;
Szkoły Ponadgimnazjalne:
III LO - dyrektor Wiesław Kosakowski;
I ALO - dyrektor Leszek Ciesielski;
VI LO
- dyrektor Ewa Śliwińska.