Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1095 (695) 2013-04-12 - 2013-04-18

Gry planszowe

Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 1 na Obłużu, od sierpnia 2012 roku prowadzi wypożyczalnię gier planszowych.
Aktualny spis gier i regulamin wypożyczania dostępny jest na stronie biblioteki:             www.mbpgdynia.pl.
Zapraszamy także miłośników gier planszowych w wieku od 8 do 110 lat do zabawy z grami planszowymi w bibliotece na Obłużu. Na zajęcia można także przynieść swoją ulubioną grę.  Zabawa z planszówkami odbywa się w każdy piątek w godz. 17.00 - 19.00 w Filii nr 1 MBP, ul. Boisko 6, Obłuże. Wstęp wolny.

***
27 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Katolickich na Obłużu pod honorowym patronatem Prezydenta Wojciecha Szczurka  odbędzie się Konwent Planszowy. Start o godz. 10.00, finał o 17.00.
Podczas konwentu będzie można wypożyczyć grę i zagrać na miejscu w specjalnie przygotowanej sali. Odbędą się także eliminacje mistrzostw Polski w grze Carcassonne, uprawniające do udziału w finałach oraz, oczywiście, nagradzane. Ponadto będzie można wziąć udział w trzech turniejach - TRIO, NOX oraz TEOMACHII. Dla uczestników przygotowano również niespodzianki.
Zespół Szkół Katolickich znajduje się w Gdyni Obłużu, pl. św. Andrzeja 2. Dojazd samochodem - Estakadą Kwiatkowskiego, autobusem - 194 spod dworca Gdynia Główna (należy wysiąść na przystanku Kwiatkowskiego).
Szczegóły na: www.kostekgdynia.pl.

***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni i Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „Razem Przeciw Sobie" zapraszają na spotkanie z grami planszowymi (Memoir 44, Boże Igrzysko, Osadnicy z Catanu, Sid Meier's Civilization, Neuroshima Hex i inne). Zagrać będzie można w siedzibie muzeum przy ul. Zawiszy Czarnego 1B - 20 kwietnia 2013 r., w godz. 12.00-16.00. Wstęp wolny.
Strona internetowa Muzeum Marynarki Wojennej: http://www.muzeummw.pl/.

ikona