1101 (701) 2013-05-31 - 2013-06-06

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 zaprasza do oglądania wystaw:
- jubileuszowej „30 lat Muzeum Miasta Gdyni (1983-2013). Prezentacja zbiorów". Zobaczyć można wszystko to, czym Muzeum żyje fotografie, dokumenty, plany, afisze, przedmioty kultury materialnej, a także nieprezentowane do tej pory zbiory Działu Sztuki i Biblioteki. Każdy eksponat to przede wszystkim historia człowieka, który go podarował lub ludzi, z których losami jest związany.
- „Skowronki" Dory Hary. Wystawa towarzysząca 9. Międzynarodowemu Nadbałtyckiemu Triennale Miniatury Tkackiej w Gdyni. Na szybach okien klatki schodowej Muzeum Miasta Gdyni prezentowana jest instalacja tkanin jedwabnych pt. „Skowronki". Autorką tego niezwykle ciekawego projektu jest Dora Hara. Wystawa prezentowana do 23 czerwca 2013 r.,
- „Ginące zawody" w Domku Abrahama, ul. Starowiejska 30.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej: www.muzeumgdynia.pl.
***
Od 31 maja 2013 r. Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa „Mój świat malowany". Autorkami prac są uczestniczki zajęć plastycznych, organizowanych przez Fundację FLY w Gdyni. Prace zostały wykonane pod opieką artysty plastyka Marty Kapuścińskiej.
Wystawa potrwa do 19 czerwca 2013 r.
Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 19.30.
***
Centrum Designu Gdynia w rozbudowanym Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni zaprasza na wystawę prac młodych talentów pt. „Młodzi na start". Wystawę można oglądać codziennie do 14 czerwca 2013 r. w godz. 11.00 - 19.00. Wstęp wolny.
***
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa wraz ze Szkołą Podstawową nr 39 w Gdyni im. kpt. ż.w. Kazimierza Jurkiewicza zapraszają do zwiedzania wystawy w Domku Żeromskiego. Jest ona plonem Wojewódzkiego Konkursu Form Przestrzennych i Modelarskich pt: „Latarnie Morskie Polskiego Wybrzeża".
Ekspozycja jest dostępna w siedzibie TPO na I piętrze Domku Żeromskiego w soboty i niedziele w godz. 11.00 - 17.00, wejście od ul. Zacisznej do końca czerwca.
Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy „Abstrakcja i Surrealizm" prezentującej prace absolwentów i uczniów Gimnazjum Jezuitów w Gdyni. Obrazy wykonane techniką malarstwa akrylowego i akwarelowego na płótnie powstały pod kierunkiem Anety Gerula-Korbas. Prezentowane są w oknach Wypożyczalni Centralnej, ul. Abrahama 60, Śródmieście do 12.06.2013 r.
***
Klub MW „Riwiera" (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę koronki klockowej. Autorką prac jest Barbara Kowalska z Kamiennej Góry na Dolnym Śląsku, miasta o bogatych tradycjach tkactwa lnianego. Barbara Kowalska to utytułowana artystka, która zdobywała nagrody na wystawach rękodzieła Artystycznego w Polsce. Wystawa potrwa do 14 czerwca.
***
Koło Plastyków przy Towarzystwie Miłośników w Gdyni informuje, że 24 maja 2013 r. o godz. 17.30 w siedzibie TMG przy ul. Władysława IV 51 odbędzie się wernisaż malarstwa (batik) artysty plastyka Wandy Frąckowskiej. Wystawa zatytułowana „Woskiem malowane" potrwa do 20.06.2013 r.
***
1 czerwca 2013 r. o godz. 17.00 w Caffe Anioł, ul. Kilińskiego 6, rozpocznie się wernisaż wystawy SALIGIA - obrazy Kingi Bednarz. SALIGIA - to cykl siedmiu obrazów - aktów kobiecych - malowanych techniką mieszaną (olej, tempera, plakatówka) na płótnie, przedstawiający VII Grzechów Głównych. Pierwsze litery łacińskich nazw grzechów tworzą słowo SALIGIA - stąd nazwa cyklu. Kinga Bednarz - ukończyła rzeźbę w Zakopiańskim PLSP im. Antoniego Kenara. Absolwentka ASP we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła.
Wstęp wolny. Wystawa otwarta do 14.06.2013 r.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Czesława Tumielewicza „Przedwiośnie 2013" do lokalu artystycznego „Tygiel", ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV. Wystawa będzie eksponowana do 25.06.2013 r.
Czesław Tumielewicz - malarz, grafik, od 1994 r. profesor ASP w Gdańsku. Uprawia linoryt, litografie, monotypię, akwafortę, akwatintę i druk cyfrowy, a w malarstwie techniki olejne, akrylowe, akwarelę i suchy pastel. W 2003 r. rozpoczyna cykl erotyków realizowany w grafice i malarstwie.
Wstęp wolny. Strona internetowa: www.eraartprofile.pl. 

ikona