1116 (716) 2013-09-20 - 2013-09-26

Wymiennikowania

Początek nowego roku szkolnego to doskonała okazja, by do stałego planu lekcji dopisać ciekawe zajęcia dodatkowe - na przykład te prowadzone w ramach projektu „Wymiennikownia - innowacyjna przestrzeń współpracy dla młodzieży", realizowanego przez gdyńskie instytucje we współpracy ze szwajcarskim partnerem SEIF.

Są one bezpłatne, a wziąć w nich udział może aż 500 młodych osób z gdyńskich szkół ponadpodstawowych, wystarczy po prostu przyjść! Na chętnych czeka nauka języków obcych (angielski i niemiecki), zajęcia sportowe, taneczne (bboying), warsztaty dziennikarskie, informatyczne (tworzenie młodzieżowego portalu internetowego i gry komputerowej) oraz warsztaty z designu.

W ramach tych ostatnich w środę 25 września (godz. 16.00 - 19.00 PPNT) będzie można stworzyć pod okiem profesjonalistów z materiałów tj. karton, tkanina, drewno i plastik meble, które w przyszłości stanowić będą wyposażenie Młodzieżowego Centrum „Wymiennikownia"!
Na sobotę, 21 września (godz. 11.00 - 15.00, PPNT) zaplanowano natomiast pierwsze z cyklu spotkań, podczas których powstanie animacja na potrzeby młodzieżowego portalu internetowego. Poza tym, co tydzień w ramach projektu „Wymiennikownia", prowadzone są zajęcia stałe.

Aktualny grafik zajęć i informacje o miejscu spotkań dostępne są na facebookowym profilu projektu „Wymiennikowni": www.facebook.pl/wymiennikownia.