1117 (717) 2013-09-27 - 2013-10-03

Trolejbus złapany!

I miejsce ”Prędkość światła” // fot. Krzysztof DrzewieckiCzy konkurs fotograficzny o tematyce trolejbusowej może wygrać zdjęcie, na którym nie ma trolejbusu? Okazuje się, że tak! Zwycięzcą organizowanego przez ZKM Gdynia i portal Trojmiasto.pl konkursu „Złap Trolejbus!" został Krzysztof Drzewiński. Z jego nocnej fotografii trajtek co prawda uciekł, ale zostawił po sobie efektowny, świetlisty ślad.

II miejsce, w ocenie jury, należało się pani Agnieszce Gryzik, która zgłoszone zdjęcie zrobiła podczas parady trolejbusów 7 września 2013 r. Udało się jej uchwycić w kadrze ciekawy moment, gdy trolejbusowe szelki wyglądają niczym las. III miejsce zajął Michał Dobras, który „złapał" trolejbus zatopiony w zieleni na ulicy Warszawskiej.

Przyznano także nagrodę specjalną pani Mirelli Rasmus za zdjęcie o szczególnych walorach historycznych. Archiwalną fotografia z 1948 r. przedstawia dziadka pani Mirelli - ówczesnego kierowcę trolejbusa - pozującego przed swoim pojazdem.

Nagrodą dla wszystkich laureatów jest wyjątkowy „Dzień z trolejbusami", podczas którego będą m.in. uczestniczyć w kierowaniu trolejbusowym ruchem, poprowadzą trolejbus wart prawie 2 miliony złotych (oczywiście na terenie zajezdni), przekonają się, czy zakładanie szelek to łatwa sprawa, zobaczą jak wygląda trolejbus od dołu... Jednym słowem - poznają gdyńską komunikację trolejbusową „od kuchni". Ponadto, zwycięzca otrzyma miesięczny bilet na okaziciela, ważny na wszystkich liniach w sieci ZKM Gdynia.

Konkurs zorganizował ZKM Gdynia oraz portal Trojmiasto.pl z okazji 70-lecia komunikacji trolejbusowej w Gdyni. Czytelnicy portalu zgłosili 156 zdjęć, które można oglądać na stronie www.trojmiasto.pl/zlap-trolejbus/.

ikona