1128 (728) 2013-12-20 - 2014-01-09

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym. Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna.
Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku - 60 zł, psy powyżej ½ roku - 80 zł, psy w typie psa rasowego - 150 zł, psy rasowe z rodowodem - 350 zł, psy powyżej 8 lat - 30 zł, koty do ½ roku - 20 zł, koty powyżej ½ roku - 50 zł.

Z Ciapkowa do ludzi - Nizeznajoma

Nieznajoma - mniejsza suczka w średnim wieku. Psia dama. Pięknie dumnie spaceruje na smyczy. Uwielbia pieszczoty i bardzo tęskni za człowiekiem. Najprawdopodobniej była psiakiem mieszkaniowym, wystarczy jej nawet niewielkie mieszkanko. Nie byłaby problematyczna jako kompan osoby starszej. Podaruj jej dom!

Z Ciapkowa do ludzi - Max


Hau, hau witam - nazywam się Max ale wołają na mnie Maksiu, przecież znamy się od lat, od wielu lat. Nie żebym marudził, mam przecież wodę, jedzenie i własną budę. Czasem ktoś mnie weźmie na spacer ale, jest mi ciężko, jestem już stary i nie mam już sił, nie wiem czy doczekam się domu. Tu mówią żebym nie tracił nadziei, że ktoś mnie jeszcze pokocha ale ja już im nie wierzę...
Wiem dobrze jak będzie wyglądał mój kolejny dzień. Rano dostanę jedzenie, później przyjdzie ktoś mi posprzątać, następnie przyjdą ludzie. Będę ich znowu błagał o uwagę, oni znowu przejdą obojętnie, później znowu jedzonko i sprzątanie a później to już idę spać pomarzyć o kochającym właścicielu. Każdy dzień wygląda tak samo. Najgorsze jest to, że ja tak bardzo chcę kochać i nie wiem czy będę jeszcze kiedyś mógł spełnić swoje marzenie. Nie wiem czy zdążę...
Daj mi szansę!
Zbliża się zima. Schroniskowym staruszkom znowu będzie ciężko. Prosimy o dobrą karmę dla seniorów - suchą i mokrą, o preparaty witaminowe zawierające kolagen i glukozaminę na doskwierające już stawy.
Ale przede wszystkim o domy - dla tych zapomnianych i niezauważalnych mieszkańcach schroniska i odrobinę miłości! 

ikona