1129 (729) 2014-01-10 - 2014-01-16

Trzy kolorowe rolki na cały rok!

Dobra wiadomość na początek 2014 roku! Do końca stycznia do wszystkich gospodarstw domowych w zabudowie jednorodzinnej na terenie Gdyni trafią zestawy worków do selektywnej zbiórki odpadów surowcowych. Worki będą dostarczane jedynie pod te adresy, gdzie zadeklarowano segregację odpadów.

W skład pojedynczego zestawu wchodzą trzy rolki - niebieska z 15 workami na PAPIER I OPAKOWANIA WIELOMATERIAŁOWE, zielona z 15 workami na SZKŁO oraz żółta z 30 workami na PLASTIK I METALE.

Zasady odbioru zapełnionych worków ulegają tym samym zmianie, czyli za każdy odebrany worek nie będą wydawane kolejne przez ekipę wywożącą śmieci - zamiast tego mieszkańcy domów jednorodzinnych będą mieli do dyspozycji zestaw worków na cały rok.

Dystrybucja worków już trwa. Uwaga, jeśli sąsiedzi dostali już worki, a Państwo jeszcze nie - prosimy o pilny kontakt pod numerem telefonu 58 77 23 500 lub mail: smieciodnowa@gdynia.pl - braki zostaną uzupełnione w ciągu 1 dnia roboczego.

To nie koniec ważnych zmian! Na stronie www.smieciodnowa.pl można znaleźć obowiązujące od 1 stycznia 2014 r. harmonogramy odbioru śmieci zmieszanych i segregowanych - zarówno w systemie workowym, jak i pojemnikowym.

ikona