1135 (735) 2014-02-21 - 2014-02-27

Dzień Własności Intelektualnej w PPNT Gdynia: Badania patentowe

Czy twoje rozwiązanie posiada zdolność patentową? Czy jest czyste patentowo? Nad jakimi rozwiązaniami pracuje się ostatnio w twojej branży? Czy prowadzone przez ciebie prace badawczo - naukowe nie roztrząsają rozwiązanego już problemu? Odpowiedzi na powyższe pytania należy szukać w literaturze patentowej.

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT w Gdyni na kolejnym spotkaniu z cyklu: Dzień Własności Intelektualnej w PPNT Gdynia zajmie się badaniami patentowymi. Zapraszamy w czwartek, 27 lutego 2014 r. o godz. 10.00.

Blisko 90 proc. wiedzy technicznej publikowanej na świecie jest dostępne w literaturze patentowej. Tylko 5-10 proc. zgłaszanych do urzędów patentowych rozwiązań jest ujawnianych gdziekolwiek indziej. Informacja patentowa to nie tylko najbardziej aktualne i wyczerpujące źródło wiedzy naukowo-technicznej, ale też ekonomicznej, biznesowej i prawnej. Podczas najbliższego spotkania zajmiemy się wykorzystaniem literatury patentowej do powyższych celów. Omówimy rodzaje badań patentowych i metodykę prowadzenia poszukiwań w bazach patentowych.

Pokażemy w formie warsztatów, jak poszukiwać pożądanych informacji korzystając z wybranych, nieodpłatnych baz patentowych. Po szkoleniu tradycyjnie zapraszamy do Ośrodka na konsultacje we wszelkich sprawach związanych z ochroną własności intelektualnej.

Program wydarzenia:
godz. 10.00 - 11.10
- Metodyka prowadzenia badań patentowych Anna Kwapich, rzecznik patentowy, Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT;
godz. 11.10 - 11.30 - Przerwa kawowa;
godz. 11.30 - 12.30 - Przykładowe badanie - warsztaty Dorota Nocuń, Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT.
Podczas warsztatów mile widziana praca z własnym laptopem. Sala wyposażona będzie w ograniczoną liczbę komputerów.
godz. 12.30 - 14.00 - „Drzwi otwarte" w ROIP - zapraszamy na bezpłatne konsultacje!
Na Państwa pytania odpowiadać będą: rzecznik patentowy oraz specjalista ds. informacji patentowej.

Miejsce: Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, Sala D w Centrum Konferencyjnym PPNT Gdynia.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Rejestracja internetowa poprzez stronę: www.roip.evenea.pl lub telefoniczna (tel. 58 698 21 98) do dnia 25.02.2014 r.

Więcej informacji:
Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, al. Zwycięstwa 96/98 pok. H128 w Centrum Konferencyjnym PPNT Gdynia, e-mail: patent@gci.gdynia.pl, tel. 58 698 21 98/97, www.ppnt.pl/regionalny-ośrodek-informacji-patentowej.