1135 (735) 2014-02-21 - 2014-02-27

Pół roku do Operacji Żagle Gdyni - posłuchaj oficjalnej piosenki zlotu

Dokładnie pół roku pozostało do największej imprezy żeglarskiej roku - Operacji Żagle Gdyni. Żaglowce z całego świata zacumują w gdyńskim porcie między 15 a 18 sierpnia, ale atmosferę można poczuć już teraz, oglądając teledysk do oficjalnej piosenki zlotu - utworu „Sail Ho Welcome" grupy Atlantyda.
Piosenka została nagrana specjalnie z okazji Operacji Żagle Gdyni. Słowa i muzykę napisał lider i wokalista grupy Atlantyda - gdynianin Sławomir Klupś.
Przypomnijmy, że sierpniowa impreza organizowana jest dla uczczenia 40. rocznicy historycznej Operacji Żagiel 74. Był to pierwszy zlot żaglowców nie tylko w Polsce, ale w ogóle w Europie środkowo-wschodniej. W Gdyni zobaczymy około 20 największych żaglowców świata. Wiele z nich to jednostki, które od czasu pamiętnej imprezy ani razu nie przypłynęły na Bałtyk - jak francuska Etoile.
Przy gdyńskich kejach staną też najsłynniejsze polskie żaglowce - Dar Młodzieży (ambasador Operacji Żagle Gdyni), Fryderyk Chopin, Zawisza Czarny, Pogoria i Generał Zaruski. Sail Ho Welcome: http://www.youtube.com/watch?v=dwLK-wflujU.