1135 (735) 2014-02-21 - 2014-02-27

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czar- ego 1, zaprasza:
- do oglądania wystawy „Transatlantyk Batory - powitania 1966, pożegnania 1969", fotografie: Stefan Figlarowicz/Nina Smolarz;
- na wernisaż wystawy „Leon Barszczewski XIX wieczny fotograf i podróżnik", który odbędzie się 21 lutego o godzinie 17.00. Leon Barszczewski zorganizował i uczestniczył w ponad dwudziestu wyprawach, nierzadko docierając do miejsc wcześniej nieznanych Europejczykom, które utrwalił na kliszach fotograficznych. Na fotografiach zachował krajobrazy, architekturę oraz sceny z życia codziennego mieszkańców odwiedzanych rejonów. Kolekcja zdjęć Leona Barszczewskiego jest jedyną tego typu w Polsce dokumentacją fotograficzną krajów Azji Środkowej końca XIX wieku pozostawioną przez polskiego podróżnika.
Po wernisażu - wykład Igora Strojeckiego poświęcony fotografowi. Wystawę będzie można oglądać do końca maja.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzi- nach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.muzeumgdynia.pl/.
***
Od 21 lutego Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej Marcina Malińskiego. Autor prac - miłośnik fotografii analogowej - jest absolwentem Drury University (USA), trenerem V Klasy Amerykańskiego Stowarzyszenia Trenerów Pływania - ASCA. Uprawnienia w RP - trener II klasy pływania. Olimpijczyk Barcelona 92, Atlanta 96. Obecnie jest trenerem głównym sekcji pływackiej TRI-Team Rumia.
Wystawa potrwa do 19 marca 2014 r.
Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy „Gdyńskie podwórka", prezentującej prace laureatów konkursu fotograficznego „Gdynia w fotografii".
Wystawę można oglądać w Filii nr 1 MBP (ul. Boisko 6, Obłuże) do 28.02.2014 r. w godzinach otwarcia biblioteki.
***
Z okazji 88. Urodzin Gdyni, Miejska Biblioteka Publiczna przy współpracy Centrum Kultury w Gdyni zaprasza na wystawę „Miasto z widokiem na morze", na którą składają się zdjęcia z kalendarzy znanej gdyńskiej fotograf, Haliny Wasielke-Cieślak.
Wystawę można oglądać w Filii nr 11 (ul. Łowicka 51) do 10.03.2014 r.
***
Aleksandra Błaszczyk i Maja Dziubek zapraszają do kawiarni Caffe Anioł w Gdyni na wystawę swoich prac malarskich „Gdynia znana, a jednak...". Aleksandra Błaszczyk tworzy prace które, przedstawiają motywy przyrody. Są przestrzenne i pokazują rzeczy naturalnie piękne. Maja Dziubek uwielbia farby akwarelowe, które poprzez swoją delikatność pozwalają na uwiecznienie najbardziej ulotnych zjawisk przyrody jak również zabawę kolorem i formą .
Wystawa do 7 marca 2014 r.
Wstęp wolny.
***
W Galerii Ratusz podziwiać można wystawę prac młodej gdynianki Julii Biały „Moja wizja gdyńskiego modernizmu".
To plastyczna koncepcja autorska czternastoletniej Julii Biały, laureatki II nagrody w konkursie „Szkicownik Gdyńskiego Modernizmu". Wystawa prezentowana do 8 marca.
***
Galeria Debiut (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę fotograficzną prac uczniów pt. „Autoprezentacje". Można też oglądać prace studentów gdańskiej ASP Wydziału Malarstwa z Pracowni Sztuki Włókna prowadzonej przez prof. Aleksandra Widyńskiego i Agatę Zielińską - Głowacką. Wystawa zatytułowana „Od do" czynna do 9.03.2014 r., oprócz poniedziałków, w godz. 9.00 - 16.00, w soboty i niedziele w godz. 10.00 - 16.00.
***
Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do obejrzenia wystawy komiksowej „Lech Bądkowski - obrazy z życia". Jej treścią jest historia życia pisarza, działacza kaszubsko-pomorskiego Lecha Bądkowskiego (1920-1984) w formie opowieści obrazkowej, kolażu. Autorami prezentowanych komiksów są: Anna Pietralczyk (ps. Avi), Monika „Laurie" Sodkiewicz, Agata Sobiepan, Unka Odya, Łukasz Godlewski oraz Kamil Olszówka. Ekspozycję można oglądać w Ośrodku Kultury Kaszubsko-Pomorskiej przy al. Marsz. Piłsudskiego 18 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00 do 23 lutego 2014 roku.
***
Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni zaprasza do Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) na wystawę prac uczniów, które zrealizowane zostały w Pracowni Dekorowania Wnętrz. Jest to najmłodsza specjalność oferowana uczniom w toku nauki. Powstała w 2007 r. z inicjatywy nauczycieli: Romana Hinca i Doroty Stec-Grochal.
Wystawa czynna będzie codziennie do 28.02.2014 r.
***
„Plenerowe impresje" - tak została zatytułowana wystawa malarstwa Zofii Orczyńskiej, którą można oglądać w Małej Galerii im. adm. Andrzeja Karwety w Klubie MW „Riwiera" w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1). Wystawa czynna do 28 lutego. Wstęp wolny.
Zofia Orczyńska „ZOCHA" - wykonując pracę architekta, zajmuje się również twórczością artystyczną malując, rysując, rzeźbiąc. Tematami prac są: architektura, pejzaż, portret, kwiaty.
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza do oglądania wystawy prac Gabriela Oleszka, kapitana żeglugi wielkiej, autora książek i obrazów o tematyce marynistycznej. Zainspirowany Bałtyckim Stowarzyszeniem Marynistów Mare Nostrum przedstawiał swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego twórczość pozwala zapoznać się z ciekawą dziedziną, jaką jest malarstwo olejne. Obrazy prezentowane na wystawie to dorobek ostatnich lat pracy twórczej Gabriela Oleszka.
Wystawa prezentowana będzie do końca marca 2014 r. w Filii nr 3 (ul. Morska 113).
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę batiku Wandy Frąckowskiej „Woskiem malowane" do lokalu artystycznego „TYGIEL" w Gdyni, ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV. Wernisaż odbędzie się 28 lutego o godz.19.00. Gościnnie wystąpi grupa wokalna gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 14 pod kierunkiem Elżbiety Cupiał.
Wanda Frąckowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku znana jest przede wszystkim z pięknych subtelnych prac wykonywanych techniką batiku. Pochodzi z domu o tradycjach krawieckich, stąd bliska jej jest technika zdobienia tkanin.
Zajmuje się również innymi dziedzinami sztuki, takimi jak rysunek, witraż i grafika. Od kilku lat prowadzi warsztaty z witrażu i batiku...
Wystawę będzie można oglądać do 26 marca 2014 r. www.eraartprofile.pl
Wstęp wolny.
***
Galeria Debiut zaprasza na wernisaż wystawy absolwentki Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni, oraz studentki malarstwa ASP w Gdańsku - Natalii Hirsz, który odbędzie się 26.02.2014 r. o godz.12.20. Wystawa zatytułowana „ Malarstwo" czynna będzie do 9.03.2014 r. Zobaczyć będzie można niewielkie formy malarskie oraz wrażliwe szkice kolorystyczne. Galeria rozpoczyna również cykl warsztatów plastycznych dla dzieci od 5 do 8 i od 9 do 12 lat. Będą się one odbywać w soboty lub niedziele.
Informacji udziela Barbara Jarych - galeria_debiut@wp.pl.
Galeria czynna codziennie, oprócz poniedziałków w godz. 9.00 - 16.00, w sob i niedz. 11.00 - 16.00. Galeria Debiut, Zespół Szkół Plastycznych, ul. Orłowska 8.