1146 (746) 2014-05-09 - 2014-05-15

Teatr Gdynia Główna proponuje

Teatr Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1) proponuje:
- w niedzielę, 11 maja o godz. 12.00, Stacja Bajek „Pan Baj i zaczarowana katarynka". Scenariusz i reżyseria: Magdalena Płaneta, obsada: Iwo Bochat, Teatr Planeta M. „Czy widzieliście kiedyś zegar? Taki prawdziwy, z pyzatym wąsatym obliczem? Wisi na wieży ratusza albo na ścianie w domu u babci, albo stoi gdzieś zakurzony, na najwyższej półce. Godziny wskazują wskazówki, które wyglądają jak wspaniałe wąsy czarodzieja, a w środku, w brzuszku starego zegara to dopiero są wspaniałości: sprężyny, sprężynki, zębatki, trybiki, korbki, śrubki, śrubeczki i ... dusza. Bo nie wiem czy Wam wiadomo, ale stare zegary mają duszę (...)". Pan Baj i zaczarowana katarynka to piękna, delikatna opowieść o zagubieniu w pośpiechu współczesnego świata. Swoisty moralitet podany w subtelny, urokliwy sposób, zamknięty w małej, teatralnej formie.
Bilety: 15 zł;
- w czwartek, 15 maja o godz. 19.00 - Piotr Krępeć - „objawienie polskiej gitary", Koncert. Koncert gitarzysty akustycznego, reprezentanta fingerstyle, uznanego przez magazyn Top Guitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary". Piotr: „są pewne stany ducha, których słowa nie są w stanie ująć. Muzyka instrumentalna czyni to o wiele lepiej". Bilety: przedsprzedaż 15 zł, w dniu koncertu: 20 zł;
- w sobotę, 17 maja o godz. 19.00 - Wernisaż multimedialnej wystawy „Zawieszenie". Prace z kolekcji prezentuje galeriawdomu.pl.
Wstęp bezpłatny. Tym razem w ramach NOCY MUZEÓW Pęd Sztuki- Galeria zaprezentuje dzieła dziewięciu młodych artystów z różnych części Polski. Każdej z prac będzie towarzyszyła krótka wideo-prezentacja przygotowana przez jej autora.
- w niedzielę, 18 maja o godz. 12.00, Stacja Bajek - „Wielkie ciasto" insp. opowiadaniem J.R.R. Tolkiena Kowal z Podlesia Większego. Scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski, obsada: Radosław Smużny, Konrad Till. Uwielbiana przez widzów, pełna przygód opowieść o młodym Kowalczyku. Teatr, który pokazuje, że wystarczy garść kreatywności i szczypta zapału, żeby zwykłe kuchenne sprzęty zamienić w niezwykłe, skonstruowane z pomysłem postaci.
Bilety: 15 zł
Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632, e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl.
Strona: www.teatrgdyniaglowna.pl.

ikona