1149 (749) 2014-05-30 - 2014-06-05

Nowy Park Konstruktorów w Gdyni

W przyszłym roku w Gdyni na terenie Bałtyckiego Portu Nowych Technologi pojawi się nowe, interesujące miejsce dla twórców, artystów, projektantów i inżynierów - Park Konstruktorów. Wkrótce rozpoczną się prace nad modernizacją budynku tzw. Pentagonu przy ulicy Konstruktorów, gdzie branże kreatywne będą mogły rozwijać swoje projekty od koncepcji do produktu.
Park Konstruktorów będzie miejscem dla wszechstronnego rozwoju twórców, artystów i inżynierów. W ramach modernizacji budynku o powierzchni ok. 5600 m², na 7 piętrach zostaną przygotowane nowe prototypownie, warsztaty, pracownie projektowe przystosowane do tzw. czystej produkcji elektroniki, automatyki, robotyki, inżynierii i designu, pracownie artystów i architektów. Twórcy i konstruktorzy z Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego i Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego będą mieć możliwość komfortowego przeprowadzenia testów, badań i udoskonaleń technologii, które są tworzone w obu parkach, a także realizacji odważnych projektów artystycznych.
Projekt o wartości 44,221 mln zł netto, w 85 proc. zostanie dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach kolejnego etapu rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Pozostałe środki i wartości w ramach umowy partnerskiej wnoszą Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (w postaci nieruchomości) i Miasto Gdynia. Rozpoczynające się właśnie prace, wartości 16,4 mln zł netto, obejmą kompleksową modernizację budynku, w systemie „zaprojektuj i wybuduj".