1149 (749) 2014-05-30 - 2014-06-05

Wojciech Szczurek Samorządowym Menedżerem Regionu

Wojciech Szczurek Samorządowym Menadżerem RegionuPrezydent Gdyni Wojciech Szczurek otrzymał tytuł Samorządowego Menedżera Regionu i znalazł się w ścisłej czołówce IX edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki. Wyróżnienie przyznano za umiejętne zarządzanie finansami, skuteczne pozyskiwanie zewnętrznych funduszy, inwestowanie w ochronę środowiska i budowanie aktywności społecznej. Ogłoszenie wyników odbyło się w piątek 23 maja 2014 roku w Warszawie.

Nagroda jest tym cenniejsza, że przyznana głosami przedstawicieli władz samorządowych z Pomorza - prezydentów miast, burmistrzów i wójtów gmin oraz starostów powiatów, którzy uznali prezydenta Gdyni za lidera w województwie i wzór do naśladowania dla okolicznych samorządów.

Samorządowy Menedżer Regionu przyznawany w ramach Filarów Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez „Puls Biznesu" i czołową agencję badawczą. Różni się od wielu innych zestawień, ponieważ jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych firm, odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach, a zwycięzcy zostali wskazani przez lokalne samorządy. Jako organy władzy zlokalizowane zarówno najbliżej lokalnych przedsiębiorców, jak i społeczności, poprzez swoje głosy zdecydują o wyborze zwycięzców plebiscytu w poszczególnych województwach.

Wojciech Szczurek Samorządowym Menadżerem Regionu, fot. Puls Biznesu

Wojciech Szczurek Samorządowym Menadżerem Regionu, fot. Puls Biznesu

fot. Puls Biznesu