1150 (750) 2014-06-06 - 2014-06-12

Grunt to mieć biznesplan!

W poniedziałek, 2 czerwca 2014 roku poznaliśmy zwycięzców 12. edycji konkursu dla przedsiębiorczych „Gdyński Biznesplan". Uroczystość odbyła się w Pomorskim Parku - Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Pierwsze miejsce i czek na 20 tysięcy złotych zdobył Damian Karczewski, za biznesplan firmy VR ONE, tworzącej indywidualne prezentacje oraz wizualizacje z użyciem wirtualnej rzeczywistości dla średnich i dużych firm oraz organizacji. Technologia ta może być zastosowana między innymi przez deweloperów czy projektantów wnętrz do pokazywania swoich projektów.

Drugie miejsce i 15 tysięcy złotych zdobyli Jan Radzikowski, Tomasz Grzechnik, Konrad Słoniewski, Tomasz Główka za ISIVI, czyli pierwszy inteligentny portal pracy i rozwoju osobistego. Strona wspomaga proces rekrutacji i umożliwia dopasowanie stron rynku pracy poprzez zestawienie kompetencji kandydatów z wymaganiami firm. Narzędzia wykorzystane w serwisie pomagają między innymi zaplanować karierę.

Nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych za trzecie miejsce otrzymał Konrad Klepacki za projekt Barobot, czyli robota serwującego drinki. Urządzenie działa w zasadzie jak automatyczny ekspres do kawy - wystarczy tylko wybrać jeden z napoi, wciśnąć przycisk na dotykowym ekranie, a automat samodzielnie odmierzy proporcje.

Jury przyznało dwa równorzędne wyróżnienia, a otrzymali je: Joanna Bielenica za My Fancy Ride, czyli nieszablonowe kamizelki odblaskowe dla pań oraz Marcin Kreft z firmy NANO, zajmującej się projektowaniem i produkcją nowoczesnych prezentacji i makiet architektonicznych. Efekty można podziwiać między innymi w gdyńskim InfoBoxie.

ikona