1153 (753) 2014-06-27 - 2014-07-03

Na zdrowie

Gabinety Psychoterapii Psychoanalitycznej przy ul. Legionów 17B/4 zapraszają na bezpłatne konsultacje z psychologami - psychoterapeutami. Podczas indywidualnego spotkania można uzyskać doraźną pomoc w sprawach związanych z objawami nerwicowymi, trudnościami w relacjach z innymi osobami, kłopotami małżeńskimi i rodzinnymi. Bezpłatne konsultacje odbywać się będą 4 lipca w godzinach 9.00 - 14.00. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Jarosławem Zielińskim pod numerem tel. 509 682 622. Więcej informacji uzyskać można pisząc pod adres e-mail: zielińscy@post.pl. Ze względu na czas trwania konsultacji przyjęte mogą zostać tylko osoby, które wcześniej się umówiły.
***
Anonimowi Żarłocy wierzą, że kompulsywne jedzenie jest uzależnieniem, postępującą chorobą, która tak jak alkoholizm i inne uzależnienia może być powstrzymana. Spotkania AŻ odbywają się w czwartki o godz. 18.00 w Ośrodku Wsparcia Psychoterapeutycznego „Podwójny Problem", ul. Traugutta 9 (w 1-szy czwartek miesiąca mityng otwarty - można przyjść z wiadomych tylko sobie powodów, nie trzeba utożsamiać się z problemem).
***
Stowarzyszenie „Lepsze Życie" na Rzecz Zdrowienia z Kryzysów Psychicznych i Osobistego Rozwoju zaprasza osoby borykające się z uzależnieniami i zaburzeniami psychicznymi do Ośrodka Wsparcia Psychoterapeutycznego „Podwójny Problem" w Gdyni przy ul. Traugutta 9 (na tyłach Centrum Zdrowia Psychicznego). Mamy jeszcze wolne miejsca w grupie behawioralno - poznawczej dla osób z zaburzeniami depresyjnymi oraz w grupie wsparcia. W ofercie ośrodka: konsultacje psychologiczne i psychiatryczne, grupa wstępna, grupa terapeutyczna, grupa wsparcia i inne.
Spotkania grup odbywają się w siedzibie ośrodka oraz przy ul. Świętego Mikołaja 1. Rejestracja tel. 513 248 434.
***
Psychiatryczny Oddział Dzienny w Centrum Zdrowia Psychicznego w Gdyni przy ul. Traugutta 9 prowadzi bezpłatne zajęcia oraz leczenie osób chorujących na schizofrenię.
Zajęcia są prowadzone przez zespół psychologów, specjalistę psychiatrę, pedagoga, terapeutę zajęciowego. Odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 14.00. Tel. kontaktowy 58 620 81 70 wewn. 43 lub 36.
***
Instytut Macierzyństwa w Gdyni (ul. Wielkopolska 251 lok.11) jest organizatorem kampanii społecznej „Niepłodność Bez Retuszu". W jej ramach działa niezależny punkt konsultacyjny dla osób starających się o dziecko. Porady dla osób, które, są na etapie planowania ciąży lub w trakcie leczenia niepłodności, są przed decyzją o wyborze metody leczenia, chcą uzupełnić wiedzę dotyczącą metod leczenia niepłodności, mają wątpliwości czy prawidłowo się odżywiasz planując ciążę, chciałyby skonsultować swoje wcześniejsze decyzje i działania, chciałyby zapoznać się z procedurą rządowego programu dofinansowania in vitro lub po prostu mają mnóstwo pytań związanych z etapem leczenia na którym się znajdują. Konsultacje są bezpłatne. Zapisy:kontakt@nieplodnoscbezretuszu.pl. Strona internetowa: www.nieplodnoscbezretuszu.pl
***
Grupy Anonimowych Alkoholików spotykają się na mityngach:
- poniedziałek-grupa „Arka", godz. 17.30, pierwszy poniedziałek miesiąca mityng otwarty;
- wtorek - grupa „Genesis", godz. 17.30, pierwszy wtorek miesiąca mityng otwarty;
- sobota - grupa „Panorama", godz.16.00, ostatnia sobota miesiąca mityng otwarty;
- niedziela-grupa „Spikerska",godz.10.00 (wszystkie mityngi otwarte).
Spotkania odbywają się przy ul. Traugutta 9 (Klub Abstynenta „Krokus"). Spis gdyńskich grup AA znajduje się na stronie: www.zatoka.aa.wizytówka.pl
Spis Grup Wspólnoty AA w Polsce- Ogólnopolska strona BSK: www.aa.org.pl 
Telefon kontaktowy AA czynny codziennie od godz. 16.00 do 22.00: 696 546 285.
***
Stowarzyszenia Abstynenta - Klub „Krokus" zaprasza na indywidualne i grupowe spotkania terapeutyczne osoby uzależnione od alkoholu, współuzależnione, dorosłe dzieci alkoholików, dorosłe dzieci dysfunkcyjne oraz osoby doświadczające przemocy. Oferta publiczna realizowana jest dzięki wsparciu Miasta Gdyni. Zajęcia prowadzą doświadczeni terapeuci-specjaliści. Tel. czynny codziennie od godz. 10.00 - 20.00: 507 524 710 (informacja oraz zapisy).

ikona