1153 (753) 2014-06-27 - 2014-07-03

Rodzinne spacerowanie - wspólne pomaganie

29 czerwca 2014 r o godz. 11.00 z Witomina (przystanek autobusowy Stawna na ul. Wielkokackiej w stronę Witomino-Leśniczówka) wyruszy kolejny spacer „Rodzinne spacerowanie = wspólne pomaganie", na który zaprasza Fundacja Mamy z Morza.

Podczas spaceru odbędzie się piknik na polanie w lesie. Udział bezpłatny.

Podczas najbliższego spotkania spacer odbywać się będzie po rezerwacie Kacze Łęgi Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To piękna okolica a widoki takie, że można się poczuć jak na wakacjach w zupełnie innej części kraju. W połowie drogi, na leśnej polanie, zorganizujemy rodzinny piknik z zabawami dla dzieci. Przy okazji rodzinnego spaceru pomożemy Stowarzyszeniu Gaudium Vitae, które opiekuje się mamami w trudnej sytuacji.

Na spacer w miarę możliwości można przynieść środki pielęgnacyjne dla dzieci lub żywność dla dzieci (mleko modyfikowane, słoiczki, makarony, kasze, ryż) oraz środki czystości do domu którą przekażemy dla podopiecznych stowarzyszenia.
Celem projektu „Rodzinne spacerowanie = wspólne pomaganie" jest promocja zaangażowania się całych rodzi w działania na rzecz innych. Wolontariat rodzinny to spędzanie czasu przeznaczonego dla rodziny w wartościowy sposób, zacieśnianie więzi, tworzenie pozytywnych wzorców dla dzieci oraz promowanie obywatelskiej odpowiedzialności, a także wartościowe i ciekawe spędzenie czasu z rodziną.

Projekt jest realizowany przez gdyńską Fundację Mamy z Morza a finansowany przez Fundację PZU oraz Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Patronat nad wydarzeniem objęła Gdynia Rodzinna.

Polub na Fb: https://www.facebook.com/mamyzmorza

ikona