1156 (756) 2014-08-01 - 2014-08-07

Pomoc terapeutyczna dla uzależnionych, ich bliskich i rodzin

Gry na automatach, w kasynie, na komputerze, obstawianie meczy, robienie zakupów, praca, uprawianie seksu, jedzenie... wszystkie te czynności wielu z nas wykonuje z mniejszą lub większą częstotliwością czerpiąc z nich przyjemność. Odczuwanie przyjemności, brak przymusu wykonywania danej czynności oraz świadomość, że możemy zaprzestać wtedy, kiedy tylko chcemy świadczą o tym, iż uzależnienie nas nie dotyczy.
Jednak w sytuacji, kiedy popadamy w nałóg sytuacja diametralnie się zmienia - całe życie zaczyna się koncentrować wokół wykonywania danej czynności, pojawiają się straty, nastrój się obniża, czasem do stanów depresyjnych i wtedy potrzebna jest fachowa pomoc.
Jeśli czujesz, że hazard, internet lub gry komputerowe, seks, praca, zakupy, objadanie się lub bulimia stanowią dla Ciebie problem, tracisz nad nimi kontrolę, czynności te przysparzają Ci coraz więcej kłopotów (prawnych, finansowych, rodzinnych) a inne przyjemności i aktywności np. czas spędzany z rodziną, na spotkaniach ze znajomymi, hobby schodzą z tego powodu na dalszy plan lub jesteś rodziną albo osobą bliską dla uzależnionego zgłoś się do Poradni Leczenia Uzależnień w Gdyni przy ul. Chrzanowskiego 3/5. Rejestracja osobiście lub telefonicznie pod numerem tel. 58 620 88 88 w godz. od 8.00 do 19.00 od poniedziałku do czwartku i od godz. 8.00 do 15.30 w piątki. Możesz nieodpłatnie, dyskretnie uzyskać pomoc terapeutyczną udzielaną przez wykwalifikowanych terapeutów. Dodatkowo możliwość konsultacji u lekarza psychiatry, doradcy zawodowego, radcy prawnego i pracownika socjalnego. Pomoc zarówno osobom dorosłym jak i nastoletnim (przy pierwszej wizycie niezbędna obecność rodzica lub opiekuna prawnego).
Bezpłatna pomoc jest możliwa dzięki realizacji zadania w ramach Programów Ministra Zdrowia dofinansowanych z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

ikona